PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowy zarządca 40-milionowego majątku w Sosnowcu

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 30 lip 2012 09:36

Jest porozumienie w sprawie zarządzania Parkiem Naukowo-Technologicznym w Sosnowcu. Jego zarządcą będzie Agencja Rozwoju Lokalnego.

REKLAMA

Długo nie było wiadomo, kto będzie zarządcą Parku Naukowo-Technologicznego. Podjęcie decyzji odwlekano w czasie. Wreszcie oferta ARL została zaakceptowana przez władze miasta.

- Czeka nas bardzo dużo pracy. Spada na nas ogromna odpowiedzialność, bowiem umowa zakłada zarządzanie blisko 40-milionowym majątkiem. Oczywiście jest to przedsięwzięcie bardzo prestiżowe i mam nadzieję, że budowanie marki Agencji Rozwoju Lokalnego w oparciu o Park Naukowo-Technologiczny w ciągu kilku najbliższych lat da dobre efekty - mówi prezes ARL, Grzegorz Dąbrowski.

Agencja będzie teraz kreowała życie gospodarcze w obrębie parku. Jak twierdzi jej prezes, priorytetem dla ARL będzie zapełnienie Parku Naukowo-Technologicznego najemcami, którzy będą na tym terenie funkcjonować, i z którymi ARL będzie współpracowała.

- Zaczniemy niebawem przejmować obiekty. Pracujemy nad zbudowaniem zespołu, który zajmie się organizacją pracy w PN-T. Najważniejsze będą dla nas działania PR i promocyjne - zapowiada prezes.

- Niebawem zaczniemy rozsyłać pierwsze oferty. Mam nadzieję, że najemcy pojawią się na terenie Parku Naukowo-Technologicznego najszybciej jak tylko będzie to możliwe - dodaje.

Na terenie byłej KWK Niwka - Modrzejów dwa wyremontowane budynki czekają na najemców. Ich powierzchnia to 9600 mkw. dawna kopalniana dyspozytornia i budynek, w którym mieściła się łaźnia. Dotychczas zainteresowanie działalnością na terenie PNT wyraziło wiele podmiotów.

Zdaniem Elżbiety Pająk - Gruszczyńskiej, naczelnik Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich sosnowieckiego magistratu, na terenie parku mają działać firmy i instytucje o innowacyjnym charakterze, swoją działalnością wdrażające postęp techniczny.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA