PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łodzianie, nic się nie stało. NCŁ i efekt Expo zostaną na długo

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 lis 2017 07:20

Łodzianie, nic się nie stało. NCŁ i efekt Expo zostaną na długo Property Forum Łódź 2018

Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi, otworzył konferencję Property Forum Łódź 2017. Już sama walka o jedną z największych globalnych imprez - Expo 2022 - to dowód na to, jak bardzo zmieniła się Łódź. Takiej promocji, takiej rozpoznawalności, tak pozytywnego odbioru Łódź nie miała od dawna. W ciągu ostatnich czterech lat w mieście pojawili się najwięksi deweloperzy projektów komercyjnych - m.in. Skanska Property Poland, Ghelamco, Echo Investment - podkreślali prelegenci sesji inauguracyjnej Property Forum Łódź 2017.

REKLAMA

Kilka lat temu Łódź była traktowana przez deweloperów jako miasto podwyższonego ryzyka, ale nowe inwestycje są dowodem na to, że to już przeszłość. - W mieście są najwięksi gracze. Skanska Property Poland, Ghelamco czy Echo Investment - wymieniał Adam Pustelnik z Urzędu Miasta Łodzi. - Jednym z czynników, który skłonił te firmy do zainwestowania, jest projekt Nowe Centrum Łodzi - mówił.

Jak dodał, gdyby nie NCŁ, w mieście nie byłoby rekordowych transakcji sprzedaży gruntów, w tym tej na zakup działki pomiędzy EC1 a Dworcem Łódź Fabryczna o wartości ok. 100 mln zł.

Nikt nie ma wątpliwości, że Nowe Centrum Łodzi i rewitalizacja całych kwartałów w sercu miasta to jeden z najbardziej atrakcyjnych, ambitnych i przełomowych projektów urbanistycznych w Europie. To potężne przedsięwzięcia urbanistyczne na pewno odmieniło wizerunek miasta.

- Kilkadziesiąt mln zł wpompowanych w promocję miasta, m.in. w kontekście Expo 2022, to dobrze wydane pieniądze - mówił Adam Pustelnik. - To ważne dla miasta, które nie ma takiej marki jak Warszawa czy Kraków.

Dla dalszego rozwoju miasta i rynku nieruchomości kluczowa jest infrastruktura. Expo 2022 miało być impulsem, który przyśpieszy te inwestycje. Mimo przegranej w walce o wystawę, inwestycje zostaną zrealizowane, choć czas ich wykonania może się przedłużyć.

Urząd Miasta Łodzi, Ghelamco, Echo Investment, Skanska Property Poland, Piotrkowska 155, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, JLL, Cushman & Wakefield, Mikomax, Pergo, T&L Global Shared Services - między innymi w gronie przedstawicieli tych firm i instytucji rozmawiają dziś o potencjale inwestycyjnym Łodzi w czasie Property Forum Łódź 2017 (16 listopada, hotel Andel's w Łodzi).

Gospodarzem spotkania była Grupa PTWP SA, wydawca portali PropertyNews.pl oraz PropertyDesign.pl.

W Property Forum Łódź wzięli udział m.in.:

Miłosz Aleksander, wiceprezes, Tate & Lyle, dyrektor zarządzający, członek zarządu, T&L Global Shared Services Sp. z o.o.
Tomasz Czuba, dyrektor działu wynajmu powierzchni biurowych, JLL
Justyna Drużyńska-Krystosiak, dyrektor komercjalizacji, Master Management Group
Władysław Grochowski, prezes zarządu, Arche SA
Marek Janiak, dyrektor, Biuro Architekta Miasta, architekt miasta, Urząd Miasta Łodzi
Robert Jaruga, prezes, EKO-VIT Sp. z o.o.
Jakub Krzysztofik, partner, założyciel, główny projektant, 3D Architekci
Krzysztof Misiak, partner, dyrektor, Sekcja Miast Regionalnych, Cushman & Wakefield
Marcin Obijalski, dyrektor, Biuro ds. Rewitalizacji i Rozwoju Zabudowy Miasta, Departament Architektury i Rozwoju, Urząd Miasta Łódź
Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Miasta Łodzi
Adam Pustelnik, dyrektor biura obsługi inwestora i współpracy z zagranicą, Urząd Miasta Łodzi
Anna Rolka-Zawadzka, negocjator ds. wynajmu, Skanska Property Poland
Michał Styś, dyrektor zarządzający, OPG Property Professionals
Maciej Szczepański, Business Development Manager, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield
Beata Troczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu, Spedimex Sp. z o.o.
Ireneusz Węgłowski, wiceprezes, Orbis SA, prezes, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego
Maria Zielińska, Senior Hospitality Advisor, Cushman & Wakefield

  • 1
  • 2
  • tołdi 2017-11-08 18:11:32
    Master Management Group w gronie? Jedyne co potrafią to lansować się na konferencjach i w mediach. Szkoda, że tyle energii nie wkładają w projekt, którego nie mogą/potrafią dokończyć. Hotel i biurowiec w centrum Łodzi czekają na wybudowanie od ponad 10 lat!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA