PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Obiekty komercyjne pod wynajem dla sektora medycznego. Czy takie inwestycje mają przyszłość?

  • Autor: Katarzyna Rożko/Rynek Zdrowia
  • 02 gru 2011 08:23

Obiekty komercyjne pod wynajem dla sektora medycznego. Czy takie inwestycje mają przyszłość?

W połowie 2013 r. w Łodzi ma powstać sześciopiętrowy budynek z powierzchniami pod wynajem dla sektora medycznego. - Będzie oferował dostęp do wielu specjalistów i świadczeń medycznych, a jednocześnie usługi towarzyszące, m.in. opiekę nad dzieckiem na czas wizyty u lekarza, gastronomię - wszystko w jednym miejscu - zapowiada przedstawiciel dewelopera.

REKLAMA

White Medical Center ma stać się miejscem, które - według tych zapowiedzi - będzie można porównać do wysokiej klasy centrum handlowego.

Wśród podmiotów, które zgłaszają zainteresowanie wynajmem powierzchni w WCM są specjaliści sami prowadzący gabinety, ale i duże firmy medyczne, które chciałby w takim budynku umieścić swoje centra. Czynsz ma wynosić, takie są dzisiejsze przewidywania, od 14 euro za mkw. za miesiąc.

Zarówno jednych, jak i drugich ma przyciągnąć nie tylko sam pomysł, ale przede wszystkim względy praktyczne i brak biurokracji.

- Chodzi o kwestie spełnienia wymogów sanitarnych, załatwienie wszelkich fomalności związanych z uzyskaniem decyzji sanitarnej i wpisu do rejestru, zapewnienie miejsc parkingowych dla pacjentów, ochronę budynku. Nawet, jeśli będzie takie zapotrzebowanie, zapewnienie pomocy w wyposażeniu gabinetów w sprzęt medyczny - mówi mecenas Michał Modro, przedstawiciel dewelopera.

- Wynajęta powierzchnia będzie przygotowana pod potrzeby najemcy. Lekarz wchodzi i może leczyć - przekonuje.

Łódzkie centrum medyczne, to pierwsza tego typu inwestycja firmy ANG Poland. Kolejne powstaną najprawdopodobniej w Krakowie i Wrocławiu. Idea tworzenia centrów dla usług medycznych pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, skąd przeniosła się do Europy Zachodniej.

Czy oznacza, to że z dużych miast będą powoli znikać pojedyncze gabinety, niewielkie poradnie, usytuowane w prywatnych domach, na osiedlach i zastępować je będą centra medyczne?

Marek Nowak, dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu, sądzi, że polskiej ochronie zdrowia do tego jeszcze daleko.

Remigiusz Cichocki, generalny przedstawiciel firmy Cadolto, budującej szpitale modułowe, wskazuje, że obecnie obowiązującym kierunkiem jest raczej „szycie" obiektów medycznych na miarę niż stawianie ich i szukanie świadczeniodawców czy świadczeń by je zapełnić.

W opinii ekspertów, polski rynek zdrowia jest jednak obecnie w takim momencie rozwoju, że tak innowacyjne podejście do biznesu medycznego jak łódzka inwestycja, może okazać się albo strzałem w dziesiątkę, albo niemałym problemem dla inwestora.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA