PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Odbicie w Warimpeksie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 sie 2016 08:57

Odbicie w Warimpeksie Airportcity St. Petersburg

Pozytywny trend widoczny w I kwartale br. nadal się utrzymuje i sprzyja działalności spółki Warimpex Finanz- Beteiligungs AG. Z jednej strony dobrze rozwijała się działalność operacyjna, co odzwierciedla zysk netto za I półrocze 2016 r.

REKLAMA

Z drugiej strony w II kwartale ponownie wzrosła wartość rosyjskiego rubla, dzięki czemu możliwe było częściowe nadrobienie ujemnych różnic kursowych nieodnoszących się do przepływów pieniężnych, zanotowanych we wcześniejszych okresach. Międzynarodowy Fundusz Walutowy podwyższył nieznacznie swoją prognozę wzrostu gospodarczego w Rosji na lata 2016 i 2017. Ponadto widoczne są postępy w segmencie deweloperskim.

W I półroczu 2016 r. Warimpex poprawił obłożenie hoteli podlegających całkowitej konsolidacji utrzymując jednocześnie cenę za pokój. W związku z ubiegłoroczną sprzedażą przez firmę obu hoteli w Jekaterynburgu zmniejszyła się liczba pokoi, co doprowadziło do spadku przychodów hoteli ze sprzedaży o 6  proc. do 24,2 mln euro.

Przy proporcjonalnym ujęciu joint ventures, wskaźnik NOP na każdy dostępny pokój spadł nieznacznie o 6 proc. Na wynik wpłynęła sprzedaż hotelu andel’s Berlin w lipcu 2015 oraz niższa sprzedaż w obu hotelach w Paryżu na skutek pogorszenia się sytuacji rynkowej wynikającej z wydarzeń w ostatnich miesiącach. Wzrost przychodów ze sprzedaży zanotowano w odniesieniu do biurowców. Dzięki ukończeniu i wynajęciu biurowca Zeppelin w Airportcity St. Petersburg oraz biurowca Erzsébet w Budapeszcie wzrosły przychody z wynajmu powierzchni biurowych z 0,7 mln euro do 4 mln euro. W efekcie łączna wartość przychodów ze sprzedaży wzrosła o 4 proc. do 29 mln euro. Wynik brutto ze sprzedaży również był wyższy o 25 proc. i wyniósł 12,1 mln euro.

Wskaźnik EBITDA wzrósł z 5,9 mln euro do 6,3 mln euro, a EBIT z -19,2 mln euro do 10,2 mln euro. Pozytywny wpływ miały tu głównie wyższe wartości z tytułu wyceny projektów deweloperskich w wys. 7,9 mln euro. W związku z nieodnoszącymi się do przepływów pieniężnych dodatnimi różnicami kursowymi wynik z działalności finansowej z uwzględnieniem joint ventures również wzrósł z -3,4 mln euro do 3,9 mln euro. Wyraźnie obniżyły się koszty odsetek z -11,8 mln euro do -6,4 mln euro. Jest to efektem spłaty części zobowiązań kredytowych oraz operacji refinansowania na korzystniejszych warunkach. Podsumowując, w porównaniu z poprzednim rokiem wynik finansowy netto okresu jest znacznie lepszy i wynosi 12,3 mln euro (I półrocze 2015: -24,9 mln euro).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA