PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Olivia Point i Olivia Tower z pozwoleniami na użytkowanie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 sty 2013 07:19

Olivia Point i Olivia Tower z pozwoleniami na użytkowanie

Do nowych biurowców Olivia Business Centre, przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku mogą się wprowadzać najemcy. Inwestor dostał pozwolenie na użytkowanie budynków Olivia Point i Olivia Tower.

REKLAMA

Tym samym do trzech (siedem docelowo) wzrosła ilość oddanych już budynków całego kompleksu. Pierwszy Olivia Gate oddany został pod koniec 2011 roku. Dwa nowe budynki zostały wybudowany w ekspresowym tempie kilku miesięcy. Kamień węgielny wmurowano pod nie 28 marca 2012 roku.

Oba budynki zostały wyróżnione certyfikatem BREEAM na poziomie VeryGood. To same wyróżnienie posiada również Olivia Gate.

- Olivia Point i Olivia Tower zaliczają się do grupy tzw. inteligentnych budynków. Posiadają zaawansowane systemy zmniejszającymi energochłonność i koszty zarządzania budynkiem oraz maksymalizującymi funkcjonalność i bezpieczeństwo. Oświetlenie parkingów zewnętrznych sterowane jest czujkami zmierzchu, a podziemnych - czujkami ruchu. Elewacje wykonane zostały w technologii różnicowanego przewodnictwa cieplnego i światła, w zależności od ekspozycji na światło słoneczne - mówi Maciej Kotarski z firmy TPS, która jest operatorem Olivia Business Centre.

Jednym z pierwszych najemców, który będą się mogli przekonać o ekologiczności nowych biurowców będą pracownicy Centrum finansowo-księgowe Bayer Service Center Gdańsk. Firma Bayer zajęła dwa piętra budynku Olivia Tower.

Olivia Point i Olivia Tower dostarczą łącznie blisko 24 000 mkw. nowej powierzchni. Na przyszłych najemców czekają moduły o powierzchni od 100 do 2700 mkw. na każdym piętrze. I

nwestor przygotowuje się do rozpoczęcia budowy czwartego budynku Olivia Four.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA