PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Olsztyński sąd chce wynająć nawet 5 tys. mkw. powierzchni na czas remontu

  • Autor: PAP
  • 26 cze 2012 22:17

Sąd rejonowy w Olsztynie szuka pomieszczeń, do których mógłby się wyprowadzić na trzy lata, czyli na czas generalnego remontu swej siedziby w centrum miasta. Rozpoczęcie modernizacji budynku sądu planowane jest na jesieni.

REKLAMA

Jak poinformował PAP we wtorek wiceprezes Sądu Okręgowego w Olsztynie Piotr Mądry przeprowadzka jaka czeka sąd rejonowy będzie trudnym przedsięwzięciem.

Podkreślił, że w olsztyńskim sądzie rejonowym pracuje ponad 300 osób, mieszczą się w nim wydziały karne, cywilne, rodzinny i dla nieletnich, gospodarcze, pracy i ubezpieczeń społecznych, ksiąg wieczystych. Aby pomieścić je sąd szuka pomieszczeń do wynajęcia na trzy lata o powierzchni od 4 do 5 tys. metrów kwadratowych. Brana jest także pod uwagę możliwość ulokowania sądu w kilku miejscach.

Mądry zaznaczył, że budynek, do którego sąd miałby się przeprowadzić na czas remontu swej siedziby, musi spełniać odpowiednie warunki chodzi np. o wewnętrzny parking, na który miałyby być dowożone konwoje z osobami zatrzymanymi albo aresztowanymi.

Generalny remont siedziby sądu rejonowego ma kosztować 38 mln zł. Jak powiedział wiceprezes Piotr Mądry do piątku ma zostać wyłoniony w przetargu wykonawca inwestycji. W czasie modernizacji mają zostać wymienione wszystkie instalacje, stolarka okienna i drzwiowa, przebudowane wnętrza i schody. Budynek ma zostać dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych; zainstalowana ma zostać winda. Uruchomiony ma być także system do cyfrowej rejestracji rozpraw.

Sąd Rejonowy w Olsztynie mieści się w ścisłym centrum miasta; jego gmach sąsiaduje z nowo wybudowanym sądem okręgowym i aresztem śledczym. Gmach sądu rejonowego nie był remontowany od czasu pożaru w 1976 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA