PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Omida Logistics przenosi się do Olivia Business Centre

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 sty 2015 15:15

Omida Logistics, polska firma z dynamicznie rozwijającej się branży transportowo-spedystyczno-logistycznej (TSL), otwiera biuro w Olivia Business Centre w Gdańsku.

REKLAMA

Omida Logistics integruje ze sobą różne środki transportu, dopasowując produkt indywidualnie do potrzeb klientów. Firma świadczy kompleksową obsługę w zakresie: międzynarodowej spedycji morskiej, lotniczej i drogowej), magazynowania i prowadzenia składu celnego, doradztwa w zakresie szeroko pojętej problematyki transportowo-logistycznej oraz obsługi celnej. Z usług Omidy korzystają takie firmy jak Michelin, Trefl, Ziaja, Mokate, Telefonica czy Atlanta Poaland.

Firma Omida została założona w 2010 roku. Posiada oddziały w sześciu innych miastach w Polsce. Firma obecnie zatrudnia ponad 190 pracowników których kwalifikacje są podnoszone na licznych szkoleniach organizowanych dzięki środkom z programów unijnych. Flota samochodowa składa się z 20 pojazdów własnych i 250 zakontraktowanych które pracują tylko na kontraktach OMIDY. Przychód za rok 2014 to 190 milionów złotych. W roku 2015 budżet firmy wyniesie 280 milionów złotych.

- Zmiana siedziby na Gdańsk jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem. Wprawdzie przez ostatnie lata siedziba mieściła się w Sopocie, to jednak zaczynaliśmy w małym, skromnym biurze na ulicy Oliwskiej w Gdańsku. Jest miło powrócić do korzeni - uważamy, że Gdańsk i otoczenie OBC będzie bardziej nam sprzyjać. Mamy dobre relacje z miastem i właśnie w Gdańsku działamy intensywniej. Oliwa to centrum Trójmiasta, a pracowników mamy z Gdyni i Gdańska - mówi Bartłomiej Glinka, prezes zarządu Omida Sp. z o. o.

- Ze względu na swoje położenie geograficzne Polska jest obecnie największym rynkiem magazynowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Wejście naszego kraju do Unii Europejskiej i otwarcie granic ułatwiło rozwój firmom TSL. Na korzyść branży zadziałał także turniej UEFA EURO 2012. Wybudowano autostrady, a Polska zyskała wizerunkowo jako kraj z potencjałem inwestycyjnym - mówi Adam Sikorski, doradca zarządu Olivia Business Centre.

Nowe biuro Omida Logistics o powierzchni ponad 500 mkw. znajdzie się na 9. piętrze budynku Olivia Four. Zostało zaprojektowane zgodnie z zasadami Activity Based Office, m.in. strefy open space przeznaczone dla poszczególnych zespołów zostały odseparowane od siebie i dopasowane do specyfiki ich pracy, wzbogacone o strefy relaksu, spotkań, rozmów nieformalnych, a także zieleń. Kolorystyka biura zaprojektowana została z myślą o komforcie pracy i satysfakcji pracowników.

Oprócz  biur w centrum dostępne są także 2 centra konferencyjne, przedszkole, centrum medyczne, apteka, restauracja, kawiarnia, sushi bar, sklep, 3 banki, notariusz oraz duża ilość miejsc parkingowych. Rezydenci OBC mają również możliwość udziału w ligach sportowych i wydarzeniach odbywających się w centrum konferencyjnym Olivia Sky Club. W OBC koncentruje się życie gospodarcze metropolii Gdańskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA