PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Optymalizacja projektu kluczem do sukcesu inwestycji biurowej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 gru 2013 14:59

Niskie czynsze na wrocławskim rynku powierzchni biurowych oraz ogólna trudna sytuacja gospodarcza sprawiają, że realizacja projektów inwestycyjnych staje się coraz trudniejsza. Archicom ma jednak lekarstwo na problemy. - Jesteśmy jednocześnie deweloperem i projektantem, co pozwala nam na dostosowanie się do sytuacji panującej na rynku - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Kazimierz Śródka, prezes firmy. Jednocześnie Archicom zapowiada realizację kolejnych projektów biurowych.

REKLAMA

- Wrocławski rynek powierzchni biurowych jest specyficzny, jeśli porównamy go chociażby do Warszawy. Mamy tu dość niski poziom czynszów, co wiąże się jednocześnie z koniecznością optymalizacji projektów - komentuje Kazimierz Śródka, prezes firmy Archicom.

Jak zaznacza Śródka, czasy kryzysowe, z jakimi muszą się mierzyć deweloperzy, wymuszają podjęcie działań związanych z lepszą optymalizacją inwestycji.

- Archicom jest nie tylko deweloperem, ale także projektantem. Realizujemy inwestycje biurowe, ale także je przygotowujemy. To daje nam przewagę, ponieważ zawsze możemy dostosować się do sytuacji panującej na rynku - tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl.

W tym momencie Archicom realizuje na terenie Wrocławia swoją flagową inwestycję - kompleks West Forum.

- Nasze inwestycje powstają w zachodniej części Wrocławia na działce o powierzchni 5 ha. Docelowo znajdą się na niej inwestycje o łącznej powierzchni 100 tys. mkw. - mówi Śródka.

Firma Archicom realizuje w tym momencie projekty biurowe o łącznej powierzchni 12 tys. mkw. Około 8 tys. mkw. jest już wynajęte.

- Myślimy nad realizacją kolejnych inwestycji. Uważam, że we Wrocławiu jest jeszcze miejsce dla projektów biurowych klasy A. Dlatego też nasze biurowce będą powstawały stopniowo - komentuje Kazimierz Śródka.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA