PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Orco może zrezygnować z warszawskiej giełdy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 sty 2016 08:22

Orco może zrezygnować z warszawskiej giełdy Orco Tower

W lutym firma Orco Property Group oficjalnie zniknie z notowań francuskiej giełdy. Działania mające na celu uproszczenie struktury funkcjonowania spółki mogą w przyszłości wiązać się z podobną decyzją dotyczącą warszawskiej GPW.

REKLAMA

Orco Property Group otrzymało 7 stycznia zgodę władz francuskiej giełdy w Paryżu na opuszczenie notowań. Chodzi o ponad 314 mln akcji.

Udziałowcy posiadający papiery spółki będą mogli nabyć akcje notowane na giełdzie w Luksemburgu. Podjęcie takiej decyzji musi zapaść do 27 stycznia br. Wykluczenie notowań z Euronext Paris odbędzie się 18 lutego. 19-ego dnia miesiąca akcje zostaną usunięte z systemu Euroclear France.

Jak podaje spółka, Orco pokryje wszystkie koszty związane z przeniesieniem udziałów na giełdę w Luksemburgu. Przyczyną decyzji jest konieczność uproszczenia struktury firmy, która notowana jest na trzech giełdach w Europie. 

Firma prowadzi obecnie analizę możliwości podjęcia podobnej decyzji w sprawie obecności na warszawskim parkiecie. Przedmiotem obrotu jest tu ponad 114,5 mln akcji spółki. Docelowo, jedyną giełdą, na której notowane będą udziały Orco, będzie rynek w Luksemburgu.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Vastint

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA