PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ostatni biurowiec kompleksu Arkońska Business Park sprzedany

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 maj 2013 15:30

Ostatni biurowiec kompleksu Arkońska Business Park sprzedany

Gdański deweloper Torus sprzedał kolejny i ostatni już budynek wchodzący w skład kompleksu biurowego Arkońska Business Park w Gdańsku. Jego nabywcą, tak jak dwóch wcześniejszych, jest fundusz zarządzany przez PZU Asset Management.

REKLAMA

7 maja podpisana została umowa sprzedaży ostatniego budynku (A5) wchodzącego w skład kompleksu biurowego Arkońska Business Park w Gdańsku, którego deweloperem jest gdańska firma deweloperska Torus. Jest to jednocześnie trzeci budynek ABP (z pięciu wchodzących w skład kompleksu), w którego posiadanie wszedł fundusz zarządzany przez PZU Asset Management. Wcześniejsze dwa (A3 i A4) zakupił on w maju ubiegłego roku.

- Z deweloperów działających w miastach regionalnych Torus jest zdecydowanie najaktywniejszym i jednym z najsprawniej zamykających transakcje sprzedażowe na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy - podkreśla Tomasz Puch - dyrektor z Działu Rynków Kapitałowych firmy doradczej Jones Lang LaSalle.

Arkońska Business Park to zespół pięciu budynków biurowych o łącznej powierzchni biurowej 26 650 mkw. W ramach I etapu (2007-2008) powstały dwa budynki o łącznej powierzchni ponad 10 tys. mkw. W październiku 2008 roku zostały one sprzedane niemieckiemu funduszowi nieruchomościowemu SEB Asset Management. II etap inwestycji obejmujący pozostałe budynki (A3, A4 i A5) oddany został do użytku na przełomie 2009/2010 roku.

Obecnie Torus realizuje w Gdańsku kolejną inwestycję - Alchemia. Będzie to wielofunkcyjny kompleks biurowy oferujący oprócz powierzchni biurowych, także szereg usług towarzyszących. W Alchemii powstanie m.in. centrum rekreacyjno-sportowe z basenami, saunami, salą sportową i strefą wspinaczki. Obiekt certyfikowany jest w amerykańskim systemie LEED. Pierwszy etap inwestycji, który dostarczy blisko 16,7 tys. mkw. powierzchni biurowej oddany zostanie do użytku w IV kwartale br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA