PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Oto najbardziej interesujące aktywa na rynku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 mar 2017 15:58

Oto najbardziej interesujące aktywa na rynku Mark Ridley

W 2017 roku, w obliczu Brexitu, inwestorzy będą koncentrowali się na porównywaniu ryzyk, poszukując stabilnych źródeł dochodu. Savills, międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości, identyfikuje dziesięć najlepszych klas aktywów, które będą cieszyły się zainteresowaniem kupujących.

REKLAMA

- Pomimo referendum w sprawie Brexitu, wyboru Trumpa [na prezydenta USA] i niepewności otaczającej nadchodzące wybory w Europie, druga połowa 2016 i początek 2017 roku potwierdziły, że nieruchomości pozostają zasadniczo bezpieczną i atrakcyjną kategorią aktywów, przynoszącą wysokie stopy zwrotu, która, w wielu przypadkach, długoterminowo chroni kapitał. Powyższe wydarzenia geopolityczne miały jednak zasadniczy wpływ na zwiększenie ostrożności inwestorów i rosnącą niechęć do podejmowania ryzyka, dlatego oczekujemy, że bezpieczne źródła dochodu będą dawały w 2017 roku najlepsze wyniki - komentuje Mark Ridley, dyrektor zarządzający Savills na Wielką Brytanię i Europę.

Główne klasy aktywów:

Obiekty biurowe poza Centralnym Obszarem Biznesu i na rynkach regionalnych – wzrost zainteresowania inwestorów tymi samymi aktywami w tych samych lokalizacjach spowodował zwyżkę cen. W 2017 roku należy szukać okazji gdzie indziej.

Finansowanie typu “forward funding” projektów spekulacyjnych – na najlepszych rynkach, gdzie dostępność aktywów typu „prime” zmniejsza się coraz bardziej, zarówno dla najemców, jak i inwestorów. W Europie w 2017 roku spodziewany jest wzrost aktywności developerów o 25% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Większość projektów planowanych na 2017 roku już obecnie zostało wynajęte, oferując zarówno najemcom, jak i inwestorom nowe możliwości.

Budownictwo wielorodzinne w Wielkiej Brytanii, krajach skandynawskich, Niemczech i Holandii – gdzie widoczny jest silny trend urbanizacyjny, co w połączeniu z niską aktywnością deweloperów skutkuje dużą nierównowagą między podażą a popytem.

Najlepsze obiekty handlowe w najlepszych lokalizacjach – spodziewany wzrost sektora sprzedaży internetowej na poziomie 16 proc. w Unii Europejskiej w 2017 roku spowoduje duży popyt na lokale, które będą działać jako punkty odbioru w celu skrócenia czasu dostawy.

Inwestycje o wysokiej wartości dodanej:

Miejskie centra logistyczne – zlokalizowane blisko największych europejskich miast oraz obiekty typu „SBU” (ang. Small Business Units – obiekty magazynowe oferujące małe moduły) w ramach „near-shoringu” dla centrów Londynu, Paryża, Sztokholmu czy Dusseldorfu.

Domy studencie na rynkach o rosnącej populacji studentów zagranicznych – zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Holandii, Hiszpanii, Austrii i Portugalii. Niska podaż w obliczu rosnącego zapotrzebowania napędza aktywność deweloperów.

Domy opieki w Niemczech, Francji i krajach skandynawskich – z uwagi na starzejące się społeczeństwo, silny trend urbanizacyjny i ponadprzeciętnie zamożną populację. Zwłaszcza domy opieki w Niemczech, Francji i Finlandii, gdzie w zeszłym roku osiągnięto rekordowo wysoki wolumen inwestycji, domy starości w Niemczech i kliniki lecznicze we Francji.

Powierzchnie coworkingowe – ten sektor nadal rozwija się w kontekście nierównowagi podaży/popytu na rynku typowych powierzchni biurowych. Główne lokalizacje to Hiszpania, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Holandia i Belgia. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - RD BUD

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA