PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Otwarto Centrum Nauka-Biznes - miejsce spotkań nauki i biznesu

  • Autor: PAP
  • 04 lis 2015 17:54

Otwarto Centrum Nauka-Biznes - miejsce spotkań nauki i biznesu Fot. Fotolia

Otwarte w środę Centrum Nauka-Biznes Politechniki Opolskiej ma być miejscem spotkań naukowców opolskiej uczelni z biznesem, w którym będą mogły być wypracowywane i realizowane wspólne projekty. Inwestycja, wsparta z pieniędzy unijnych, kosztowała 5,3 mln zł.

REKLAMA

Podczas środowego otwarcia Centrum rektor Politechniki Opolskiej prof. Marek Tukiendorf mówił, że Centrum Nauka-Biznes (CeNaBiz) ma służyć "tworzeniu trampoliny dla transferu kreowanych na uczelni technologii do otoczenia".

"Ma to być miejsce, w którym z ludźmi nauki będą się spotykać ludzie biznesu, by określać swoje potrzeby, a potem realizować wspólne projekty" - powiedział prof. Tukiendord tłumacząc, że w jednostce tej mają się odbywać zarówno spotkania robocze, jak i konferencje czy seminaria.

Rektor PO przypomniał również, że biznes i nauka będą sobie wzajemnie potrzebne w kolejnych latach, gdy - zgodnie z wytycznymi - muszą wspólnie pozyskiwać unijne pieniądze np. na innowacje. "Nasze Centrum będzie temu służyć. Ma skupiać ludzi i myśli, a finalnie osiągnięcia" - zaznaczył.

Prodziekan ds. współpracy i rozwoju Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej dr inż. Łukasz Dymek tłumaczył, że inwestycja dot. utworzenia i wyposażenia Centrum Nauka - Biznes trwała łącznie dwa lata. Większość przeznaczonych na nią środków pochłonęła przebudowa i remont budynku o pow. 1,2 tys. mkw. Powstały w nim sale konferencyjne i seminaryjne oraz sale spotkań, wyposażone np. w nowoczesny sprzęty multimedialny i audiowizualny pozwalający m.in. na organizowanie transmisji on-line.

Jak poinformowały władze PO działania Centrum Nauka - Biznes mają się koncentrować m.in. na prowadzeniu punktów konsultacyjnych (np. rzecznika patentowego), organizacji seminariów, sympozjów, konferencji, warsztatów, kursów, szkoleń ogólnych i specjalistycznych czyli np. na kojarzeniu usługobiorców z usługodawcami.

"Centrum ma pomóc w transferze wiedzy z nauki do biznesu, a to oznacza, że każda inicjatywa, która wychodzi czy to ze środowiska naukowego czy biznesowego jest tu inicjatywą pożądaną" - podkreślił w rozmowie z mediami w środę dr Dymek.

CeNaBiz zostało utworzone za 5,3 mln zł, z czego 4,3 mln zł stanowiło unijne dofinansowanie z działania dedykowanego wsparciu instytucji otoczenia biznesu z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. opolskiego na lata 2007-2013.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA