PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Otwarto kolejny budynek w podkarpackim inkubatorze technologicznym

  • Autor: PAP
  • 01 kwi 2015 16:32

4 mln zł kosztowała budowa nowego budynku w Inkubatorze Technologicznym w Jasionce (Podkarpackie). Pierwszą firmą, która będzie działać w nowej hali jest spółka CyfrowaFoto; zatrudni dodatkowo 25 osób.

REKLAMA

Inkubator działa w ramach Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego, którym zarządza Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego (RARR).

Jak powiedział w środę na konferencji prasowej prezes RARR Janusz Fudała, trzeci już budynek inkubatora ma powierzchnię ok. 1,4 tys. m kw. "Powstał z myślą o przedsiębiorcach potrzebujących przestrzeni produkcyjno-usługowej. Są w nim dwa boksy, jeden z nich zajęła już firma CyfrowaFoto, która zajmuje się m.in. drukiem fotograficznym" - dodał.

Obecna na konferencji wiceprezes RARR Barbara Kostyra podkreśliła, że Komisja Europejska zgodziła się, aby nowy budynek był rozbudowany o kolejne dwa boksy. "Otrzymaliśmy też na to dodatkowe fundusze - ponad 13 mln zł. Za te pieniądze oprócz rozbudowy obiektu, wykonamy również zadaszenie miejsc parkingowych, które są przy inkubatorze, panelami fotowoltaicznymi. Dzięki temu zmniejszą się koszty energii" - powiedziała.

Kostyra przypomniała, że kolejną inwestycją, która już się rozpoczęła jest budowa nowego, czwartego budynku inkubatora. Hala będzie miała powierzchnię prawie 5 tys. m kw. W tym będą cztery boksy przygotowane do działalności laboratoryjnej. W hali będzie też 20 pokoi biurowych o łącznej powierzchni ponad 2,2 tys. m kw. W ramach tej inwestycji zakupione zostaną również urządzenia laboratoryjne dla firm z inkubatora. Koszt całej inwestycji to ponad 27 mln zł.

Pierwszą firmą, która ulokowała się w oddanym już budynku inkubatora jest spółka CyfrowaFoto. Firma jest największą w kraju drukarnią cyfrową. Jej prezes Piotr Leszczyński powiedział, że spółka w inkubatorze będzie obecna przez rok. "Budujemy już własny zakład, ale do czasu jego oddania potrzebowaliśmy dodatkowej powierzchni produkcyjnej, dlatego skorzystaliśmy z oferty inkubatora. Zatrudnimy dodatkowo 25 osób" - dodał.

W ramach inkubatora działa obecnie 21 firm, które zatrudniają ok. 80 osób. Są to głównie spółki z przemysłu lotniczego, elektromaszynowego, informatycznego, chemii i biotechnologii.

Inkubator w Jasionce jest częścią Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego, powstał w 2012 r. w ramach rozbudowy parku, która kosztowała do tej pory 83 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA