PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Otwarto kolejny budynek w podkarpackim inkubatorze technologicznym

  • Autor: PAP
  • 01 kwi 2015 16:32

4 mln zł kosztowała budowa nowego budynku w Inkubatorze Technologicznym w Jasionce (Podkarpackie). Pierwszą firmą, która będzie działać w nowej hali jest spółka CyfrowaFoto; zatrudni dodatkowo 25 osób.

REKLAMA

Inkubator działa w ramach Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego, którym zarządza Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego (RARR).

Jak powiedział w środę na konferencji prasowej prezes RARR Janusz Fudała, trzeci już budynek inkubatora ma powierzchnię ok. 1,4 tys. m kw. "Powstał z myślą o przedsiębiorcach potrzebujących przestrzeni produkcyjno-usługowej. Są w nim dwa boksy, jeden z nich zajęła już firma CyfrowaFoto, która zajmuje się m.in. drukiem fotograficznym" - dodał.

Obecna na konferencji wiceprezes RARR Barbara Kostyra podkreśliła, że Komisja Europejska zgodziła się, aby nowy budynek był rozbudowany o kolejne dwa boksy. "Otrzymaliśmy też na to dodatkowe fundusze - ponad 13 mln zł. Za te pieniądze oprócz rozbudowy obiektu, wykonamy również zadaszenie miejsc parkingowych, które są przy inkubatorze, panelami fotowoltaicznymi. Dzięki temu zmniejszą się koszty energii" - powiedziała.

Kostyra przypomniała, że kolejną inwestycją, która już się rozpoczęła jest budowa nowego, czwartego budynku inkubatora. Hala będzie miała powierzchnię prawie 5 tys. m kw. W tym będą cztery boksy przygotowane do działalności laboratoryjnej. W hali będzie też 20 pokoi biurowych o łącznej powierzchni ponad 2,2 tys. m kw. W ramach tej inwestycji zakupione zostaną również urządzenia laboratoryjne dla firm z inkubatora. Koszt całej inwestycji to ponad 27 mln zł.

Pierwszą firmą, która ulokowała się w oddanym już budynku inkubatora jest spółka CyfrowaFoto. Firma jest największą w kraju drukarnią cyfrową. Jej prezes Piotr Leszczyński powiedział, że spółka w inkubatorze będzie obecna przez rok. "Budujemy już własny zakład, ale do czasu jego oddania potrzebowaliśmy dodatkowej powierzchni produkcyjnej, dlatego skorzystaliśmy z oferty inkubatora. Zatrudnimy dodatkowo 25 osób" - dodał.

W ramach inkubatora działa obecnie 21 firm, które zatrudniają ok. 80 osób. Są to głównie spółki z przemysłu lotniczego, elektromaszynowego, informatycznego, chemii i biotechnologii.

Inkubator w Jasionce jest częścią Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego, powstał w 2012 r. w ramach rozbudowy parku, która kosztowała do tej pory 83 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA