PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Otwarto rozbudowany Gdański Park Naukowo-Technologiczny

  • Autor: PAP
  • 12 lip 2013 14:59

W Gdańsku otwarto uroczyście w piątek rozbudowany Gdański Park Naukowo-Technologiczny im. prof. Hilarego Koprowskiego. Istnieje w nim 80 firm działających głównie w branży nowoczesnych technologii.

REKLAMA

Gdański Park Naukowo-Technologiczny to instytucja, która ma tworzyć swoistą platformę do współpracy nauki i gospodarki. W tym celu współpracuje on z przedsiębiorstwami, uczelniami, studentami i młodymi firmami. Park powstał w 2006 r., a jego założycielem i właścicielem jest Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Jednym z gości uczestniczących w piątkowym otwarciu była komisarz UE ds. badań naukowych, innowacji i nauki Maire Geoghegan-Quinn. "Stoicie na barkach takich gigantów jak Kopernik, Maria Skłodowska-Curie czy synowie Gdańska - Heweliusz czy Daniel Fahrenheit. Możecie czerpać też inspirację od prof. Hilarego Koprowskiego" - powiedziała w czasie uroczystości komisarz życząc przy tym sukcesów wszystkim polskim badaczom.

Geoghegan-Quinn przypomniała, że Polska wyjątkowo dobrze poradziła sobie z kryzysem, który w ostatnich latach dotykał kraje Unii. "Żeby jednak zachować te dobre wyniki, Polska musi jeszcze bardziej przyspieszyć w kierunku ekonomii napędzanej nauką, musi pobudzać ten ruch" - powiedziała komisarz dodając, że od czasu wejścia do Unii nasz kraj wiele już zrobił dla połączenia działań gospodarczych z działaniami badaczy i naukowców.

Komisarz UE przypomniała, że w nowej perspektywie budżetowej UE na lata 2014-2020 pojawi się program badań i innowacji o nazwie "Horyzont 2020", z którego będzie mógł korzystać każdy kraj członkowi Unii. "Horyzont 2020 odnosi się do całego łańcucha innowacji: od podstawowych badań po produkty innowacyjne" - powiedziała dodając, że program zapewni pieniądze m.in. na różnego rodzaju testy, tworzenie prototypów czy programy pilotażowe dla badań napędzanych przez biznes.

"Takie Parki, jak ten gdański w Horyzoncie 2020 będą miejscem, gdzie odbywać się będzie interakcja między przemysłem a biznesem, tym samym dając iskrę, która pozwoli rozwijać innowacje" - powiedziała komisarz Geoghegan-Quinn.

B. premier a dziś europoseł Jerzy Buzek ocenił, że - w obliczu kryzysu, bez innowacji Europa sobie nie poradzi. Dodał, że politycy, w tym władze Unii i poszczególnych państw, są odpowiedzialni za stworzenie odpowiednich warunków do partnerskiej współpracy pomiędzy przemysłem a nauką.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA