PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Outsourcing. Kiedy powiedzieć za, a kiedy przeciw?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 cze 2016 17:25

Outsourcing. Kiedy powiedzieć za, a kiedy przeciw?

W życiu wielu przedsiębiorstw nadchodzi moment, w którym konieczne jest wprowadzenie rozwiązań optymalizujących koszty i usprawniających funkcjonowanie firmy. Gdy rozważone zostaną już wszystkie „za” i „przeciw” i zapadnie decyzja o powierzeniu części procesów firmie outsourcingowej kolejnym krokiem jest wybór zewnętrznego partnera. Jak go dokonać?

REKLAMA

Outsourcing, jak każda współpraca biznesowa, może wiązać się z ryzykiem. Oddanie na zewnątrz pewnych procesów, nawet jeśli nie stanowią one rdzenia działalności firmy, wymaga partnerstwa opartego na kompetencji i zaufaniu. W obliczu dynamicznego rozwoju rynku outsourcingowego wybór firmy zewnętrznej nie jest rzeczą prostą. Odpowiednio przeprowadzony proces decyzyjny pomoże zminimalizować ryzyko przekazania procesów w ręce niekompetentnych osób. Oto pięć kroków do idealnego partnerstwa:

Sprawdź udokumentowane doświadczenie firmy – zweryfikuj portfolio klientów

- Oddając pewne elementy działalności na zewnątrz liczymy, że outsourcer wykona je lepiej, szybciej bądź mniejszym nakładem kosztów. Jest to możliwe dzięki doświadczeniu firmy w realizowaniu danego procesu i wykwalifikowanym w tym kierunku kadrom. Kompetencje outsourcera w najprostszy sposób sprawdzimy poprzez analizę jego portfolio. Wiedząc jakiego rodzaju firmy obsługuje możemy upewnić się czy zakres usług jest dokładnie taki jakiego poszukujemy - mówi Wiktor Doktór, prezes Fundacji Pro Progressio

- Należy jednak być czujnym. Firmy lubią chwalić się dużymi klientami, działającymi pod szyldami znanych marek. Warto zweryfikować jak dawno oraz w jakim zakresie byli oni przez outsourcera rzeczywiście obsługiwani i czy portfolio nie jest "naciągane".

Porównaj kilka ofert, przeprowadź rozmowy referencyjne

- Nawet jeśli dana firma została nam polecona i jesteśmy praktycznie zdecydowani na rozpoczęcie współpracy należy porównać ofertę z tym, co proponuje konkurencja. Przydatnym narzędziem są rozmowy referencyjne, podczas których mamy okazję do spotkania się z przedstawicielami kilku podmiotów i poznanie ich od "ludzkiej strony". Oprócz kryteriów czysto biznesowych ważna jest również tzw. "chemia" pomiędzy partnerami. Tego rodzaju spotkania dają możliwość zweryfikowania czy rzeczywiście kierujemy sie podobnymi wartościami i cenimy podobny styl współpracy - zauważa prezes Fundacji Pro Progressio.

Przy większych projektach warto rozważyć przeprowadzenie przetargu, w którym to nie cena, a zakres usług i procesy kontroli jakości powinny być decydujące o wyborze outsourcera. Nie bójmy się korzystać ze wsparcia firm consultingowych specjalizujących się w outsourcingu.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA