PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pałac Kultury i Nauki ma szansę na dużego najemcę. Decyzja już w październiku

  • Autor: PAP
  • 29 wrz 2012 20:00

Pałac Kultury i Nauki ma szansę na dużego najemcę. Decyzja już w październiku

Dogodne położenie w centrum kontynentu, wysoki poziom bezpieczeństwa, rozwinięta infrastruktura - to zdaniem ministra środowiska Marcina Korolca atuty Warszawy, która chce być siedzibą tzw. Zielonego Funduszu. Decyzja ma zapaść pod koniec października.

REKLAMA

"Możemy być bardzo atrakcyjnym miejscem. Naszymi atutami są dogodne położenie w centrum kontynentu, wysoki poziom bezpieczeństwa, rozwinięta infrastruktura. Warszawa dysponuje także konkretnym obiektem na siedzibę Funduszu - Pałacem Kultury i Nauki" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Korolec.

Poinformował, że decyzja o wyborze siedziby Funduszu zapadnie w dniach 16-20 października, na posiedzeniu zarządu Zielonego Funduszu Klimatycznego (ZFK) w południowokoreańskim Songdon. W spotkaniu będzie uczestniczyła wiceminister środowiska Beata Jaczewska, która jest członkiem zarządu ZFK. Formalnie decyzja zapadnie w Doha w czasie konferencji klimatycznej ONZ.

Zielony Fundusz Klimatyczny (ZFK) to instytucja finansowa Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (United Nations Framework Convention on Climate Change - UNFCCC). Powstał dzięki porozumieniu podczas Konferencji klimatycznej w Durbanie w 2011 r. Jego zadaniem jest finansowanie działań na rzecz ochrony klimatu i ograniczanie emisji gazów cieplarnianych w krajach rozwijających się. Do 2020 roku wartość wspieranych przez Fundusz projektów powinna osiągnąć co najmniej 100 mld dolarów. Warszawa ubiega się o to, aby stać się siedzibą ZFK. Oprócz niej kandydują: Bonn (Niemcy), Mexico City (Meksyk), Windhoek (Namibia), New Songdo City (Republika Korei) i Genewa (Szwajcaria).

"Cieszę się z tej kandydatury, ponieważ daje nam miejsce w globalnej dyskusji jako aktywnemu partnerowi. My w tej dyskusji uczestniczymy i chcemy uczestniczyć w jak największym wymiarze. Będąc w tej szóstce (kandydatów - PAP) pokazujemy, że jesteśmy +na mapie+ i jesteśmy ważni" - dodał minister.

Korolec mówił, że w najbliższym czasie w Europie i na świecie będzie trwać bardzo intensywna debata nt. polityki klimatycznej, a "Polska wnosi w ten dyskurs bardzo unikalną wartość". Według ministra wynika ona z udanej transformacji. "Oprócz transformacji politycznej, gospodarczej, przeszliśmy tę klimatyczną" - powiedział minister. Zaznaczył, że w ramach protokołu z Kioto Polska deklarowała redukcję emisji gazów cieplarnianych o 6 proc., a zredukowała o 30, kontynuując wzrost gospodarczy.

Przypomniał, że 25 października w Luksemburgu zbierze się Rada UE ds. środowiska. Najważniejszym punktem obrad będzie przyjęcie stanowiska UE na Konferencję klimatyczną ONZ w Doha w Katarze, która odbędzie się na przełomie listopada i grudnia. Konferencja ma wypracować nowe globalne porozumienie o klimacie, które zastąpi Protokół z Kioto, i uzgodnić termin jego przedłużenia do czasu wypracowania nowego dokumentu. Nowe porozumienie powinno obowiązywać od 2020 r.

Jeszcze w tym roku (w listopadzie) ruszą także kolejne misje handlowe projektu GreenEvo Akcelerator Zielonych Technologii, mającego na celu transfer polskich innowacyjnych technologii środowiskowych i globalną promocję polskiej myśli technicznej. Polscy przedsiębiorcy odwiedzą Chile i Rosję.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Gregor1 2012-10-05 15:40:45
    Zdecydowanie zgadzam się z przedmówcą. Zwłaszcza nieekologiczne i przestarzałe systemy ogrzewania które zdecydowanie zaprzeczaja wszelkim "zielonościom"
    No chyba, że decyzja będzie na poziomie politycznym to moze przejść..
  • maciek2 2012-10-01 10:18:48
    PKiN na siedzibe ekologicznej firmy ha, ha, ha .... lepszego zartu nie slyszalem od miesiecy. Przeciez ten budynek to zaprzeczenie uzytecznosci i funkcjonalnosci: stare, nieszczelne okna, niegrzejace grzejniki, puste ogrzeewane klatki i korytarze..... eh mozna by wymieniac dlugo, mam nadzieje ze ci ludzie z funduszu nie sa idiotami i nie wybiora PKiN.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA