PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Panasonic na dłużej w Platinium Business Park

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 paź 2014 15:01

Firma Panasonic Marketing Europe GmbH Oddział w Polsce przedłużyła umowę najmu 1470 mkw. powierzchni biurowej w Platinium Business Park w Warszawie. W renegocjacjach najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

REKLAMA

Panasonic jest jednym z największych na świecie wiodących producentów sprzętu elektronicznego. W swoim portfolio firma posiada około 15 tys. produktów. Obecnie firma zarządza ponad 500 połączonymi spółkami, które w roku finansowym, zakończonym 31 marca 2014 r., zanotowały skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości 7,74 bilionów jenów (57,74 miliardów euro). Od kwietnia 2014 warszawski oddział Panasonic został centralą na region Europy Środkowo-Wschodniej, który obejmuje 17 krajów.

Zlokalizowany przy zbiegu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej kompleks Platinium Business Park składa się z pięciu budynków biurowych klasy A o łącznej powierzchni najmu wynoszącej blisko 55 tys. mkw. Pierwszy z nich ukończony został w 2007 roku, a najnowszy w 2012. Platinium Business Park III to obiekt z 2010 r. Na siedmiu kondygnacjach dysponuje ponad 11.500 mkw. powierzchni najmu. Od 2012 r. właścicielem wszystkich pięciu budynków w ramach parku biurowego jest Grupa Allianz Real Estate. W kwestiach związanych z wynajmem powierzchni właściciela reprezentuje firma AIG/Lincoln Polska sp. z o.o.

- Firma Panasonic Corporation brała pod uwagę zmianę swojej siedziby, jednak ostatecznie zdecydowała się na pozostanie w budynku na kolejne lata. Jest z nim z resztą związana, od kiedy tylko został on oddany do użytku. Obiekt jest dobrze rozpoznawalny na biurowej mapie Warszawy i spełnia wymagania najemcy. Na terenie kompleksu znajduje się teren zielony z niewielkim stawem, co jest jego znakiem rozpoznawczym w biznesowym zagłębiu Mokotowa w okolicach ulicy Domaniewskiej i Wołoskiej. Architektura budynku zapewnia również dobry dostęp do światła dziennego, co pozytywnie wpływa na komfort pracy. W ramach przedłużenia umowy wynegocjowany został ponadto budżet na odświeżenie powierzchni zajmowanej przez najemcę - mówi Artur Sutor, Associate z działu powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA