PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Panasonic na dłużej w Platinium Business Park

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 paź 2014 15:01

Firma Panasonic Marketing Europe GmbH Oddział w Polsce przedłużyła umowę najmu 1470 mkw. powierzchni biurowej w Platinium Business Park w Warszawie. W renegocjacjach najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

REKLAMA

Panasonic jest jednym z największych na świecie wiodących producentów sprzętu elektronicznego. W swoim portfolio firma posiada około 15 tys. produktów. Obecnie firma zarządza ponad 500 połączonymi spółkami, które w roku finansowym, zakończonym 31 marca 2014 r., zanotowały skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości 7,74 bilionów jenów (57,74 miliardów euro). Od kwietnia 2014 warszawski oddział Panasonic został centralą na region Europy Środkowo-Wschodniej, który obejmuje 17 krajów.

Zlokalizowany przy zbiegu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej kompleks Platinium Business Park składa się z pięciu budynków biurowych klasy A o łącznej powierzchni najmu wynoszącej blisko 55 tys. mkw. Pierwszy z nich ukończony został w 2007 roku, a najnowszy w 2012. Platinium Business Park III to obiekt z 2010 r. Na siedmiu kondygnacjach dysponuje ponad 11.500 mkw. powierzchni najmu. Od 2012 r. właścicielem wszystkich pięciu budynków w ramach parku biurowego jest Grupa Allianz Real Estate. W kwestiach związanych z wynajmem powierzchni właściciela reprezentuje firma AIG/Lincoln Polska sp. z o.o.

- Firma Panasonic Corporation brała pod uwagę zmianę swojej siedziby, jednak ostatecznie zdecydowała się na pozostanie w budynku na kolejne lata. Jest z nim z resztą związana, od kiedy tylko został on oddany do użytku. Obiekt jest dobrze rozpoznawalny na biurowej mapie Warszawy i spełnia wymagania najemcy. Na terenie kompleksu znajduje się teren zielony z niewielkim stawem, co jest jego znakiem rozpoznawczym w biznesowym zagłębiu Mokotowa w okolicach ulicy Domaniewskiej i Wołoskiej. Architektura budynku zapewnia również dobry dostęp do światła dziennego, co pozytywnie wpływa na komfort pracy. W ramach przedłużenia umowy wynegocjowany został ponadto budżet na odświeżenie powierzchni zajmowanej przez najemcę - mówi Artur Sutor, Associate z działu powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA