PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Paolo Pininfarina: Sięgacie nieba, a to mi się podoba!

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 lis 2016 16:01

Paolo Pininfarina: Sięgacie nieba, a to mi się podoba! Paolo Pininfarina, fot. Pininfarina (youtube.com)

Polacy budują coraz bardziej odważne projekty. Mierzymy wysoko, a to, zdaniem Paolo Pininfariny, twórcy sławnej włoskiej marki, dobrze wróży na przyszłość.

REKLAMA

Inspiracją do projektu budynku Proximo był samochód - Chevrolette Corvette Rondino. Dlaczego?

Bo Chevrolet Corvette Rondino jest bardzo specjalnym projektem. Ma niezwykły design, charakteryzujący się tym, co najlepsze w latach 60.: dynamiczne linie, klasyczne kolory i materiały, jak chrom, detale. Do tego kształty, klasyczny balans... Co więcej, okazał się wspaniałym prototypem, który został przekształcony w inny samochód – Chevrolet Spider, który stał się jednym z najlepiej zaprojektowanych samochodów w historii.

Architekt, który zaprojektował budynek, chciał stworzyć coś klasycznego i ponadczasowego. Coś, co ma aspirację do bycia długowiecznym. Połączenie, które powinno przyświecać każdemu twórcy.

Pana biuro chce tworzyć projekty, które przetrwają wieki. Jest jakaś recepta na „wieczność”?

Budynek musi być dobrze zbalansowany pod kątem swojego miejsca. Jeśli patrzymy na Proximo to widzimy połączenie tego, co funkcjonalne z tym, co innowacyjne. Z zewnątrz jest wspaniała fasada, typowa dla Chapman Architects. To pracownia znana z wielu doskonałych projektów. Tu mamy niezwykłą, geometryczną fasadę, która jest dobrze zaadaptowana w kontekst najbliższego otoczenia. Biurowiec jest po prostu dobrze zintegrowany z okolicą Ronda Daszyńskiego. To dobry przykład projektu, który ma szansę przetrwać wiele czasu. Dlatego postanowiliśmy, że Pininfarina weźmie udział w tym przedsięwzięciu i doda swój własny dotyk.

Waszym dziełem jest lobby w biurowcu. Jak układała się Państwu współpraca z inwestorem, firmą Hines?

Hines przyszedł do nas, bo chciał czegoś wyjątkowego, specjalnego i niespodziewanego. Zaskoczyliśmy ich naszych projektem. To dobrze, bo zawsze chcemy zaskakiwać. Przez nasz projekt chcieliśmy pokazać, czym charakteryzuje się Pininfarina. Bo design jest najważniejszy.

No właśnie. Często powtarza Pan, że przymiotami Pininfarina są trzy rzeczy – elegancja, czystość i innowacyjność. Dlaczego akurat te cechy są najważniejsze?

Wszystko, co robi się w Pininfarina, jest innowacyjne. Wnosi coś nowego do już istniejącej sztuki. Przewidujemy przyszłość i robimy coś, co jeszcze nie powstało. Pierwsze lobby, pierwszy stadion, pierwsza komórka… wszystko, co pierwsze, to dzieło Pininfarina. Parafrazując nieruchomościowe powiedzenie… Innowacja, innowacja, innowacja. Możesz zrobić coś fajnego, ale jeśli nie jest innowacyjne, Pininfarina to wyrzuci.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA