PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Parki technologiczne razem dla szybszego rozwoju

  • wnp.pl
  • 12 sie 2014 18:42

Parki technologiczne z Polski Wschodniej podjęły współpracę. Umowę podpisali przedstawiciele parków z Kielc, Olsztyna, Elbląga, Rzeszowa, Lublina, Ełku, Suwałk, Białegostoku i Puław.

REKLAMA

Celem współpracy jest sprostanie wyzwaniom niesionym przez nową perspektywę finansową unijnego programu Polska Wschodnia 2014-2020.

- W poprzednim rozdaniu, w latach 2007-13, w ramach programu, w tej części kraju powstało kilkanaście instytucji, z których zdecydowana część to parki technologiczne - mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

W nowej perspektywie program będzie kontynuowany z budżetem 2 mld euro, z czego na wsparcie przedsiębiorczości trafi 769 mln euro. - Kolejna perspektywa finansowa to ukłon w stronę parków. Planowany jest szereg działań na rzecz ich rozwoju, a że silny może więcej, postanowiliśmy połączyć nasz potencjał. Tym bardziej, że nowa perspektywa będzie premiowała grupy podmiotów - mówi Daniel Kulig, dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego.

Dlatego dyrektorzy 9 parków z Polski Wschodniej założyli stowarzyszenie, które ma budować sieć współpracy. - Dzięki Programowi Rozwój Polski Wschodniej dostaliśmy odpowiednie narzędzia i możemy sobie pomóc w sprawnym ich wykorzystywaniu - podkreśla Barbara Kostyra, wiceprezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i dyrektor Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Stowarzyszone parki chcą wspólnie realizować duże inicjatywy, miękkie projekty, które będą nie tylko wspierać i rozwijać te ośrodki i współpracę między nimi, ale też działać na rzecz rozwoju współpracy międzynarodowej. Grupa przewiduje m.in. działania klastrowe na rzecz m.in. teleinformatyki, w której specjalizują się już parki z Rzeszowa i Kielc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA