PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Parkowanie ze sztuczną inteligencją. Trend czy konieczność?

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 19 wrz 2017 16:48

Parkowanie ze sztuczną inteligencją. Trend czy konieczność? Maciej Lukas, współtwórca i kierownik produktu w Parkanizer

Inteligentne budynki biurowe to już standard. O nowych możliwościach w efektywnym wykorzystywaniu miejsc postojowych w budynkach biurowych i technologii dla parkingów rozmawiamy z Maciejem Lukasem, kierownikiem produktu w Parkanizer.

REKLAMA

Budynki biurowe prześcigają się we wprowadzaniu coraz ciekawszych rozwiązań technologicznych.

To prawda. Trudno się zresztą dziwić, bo dzisiaj to, że nowy budynek biurowy ma klasę A to za mało. Jak wiemy, nie ma jednej obowiązującej klasyfikacji budynków biurowych, jednak pewien standard jest oczywistością. Atrakcyjna lokalizacja, staranne wykończenia i wysokiej jakości materiały i wyposażenie, łatwy dojazd za pomocą zróżnicowanych środków transportu, rozsądnej wielkości parking czy możliwość elastycznego dostosowania powierzchni biurowych do indywidualnych potrzeb na niewielu najemcach zrobią dzisiaj wrażenie. Dlatego obserwujemy, że coraz częściej projektanci i asset managerowie szukają sposobu na wyróżnienie swojego budynku na rynku nowych technologii.

Swoją ofertą kuszą między innymi dostawcy szerokiego spektrum inteligentnych technologii dla budownictwa. Oferta z zakresu tzw. high-performance buildings - specjalne wykończenia fasad, nowoczesne panele grzewcze i chłodzące, w połączeniu z inteligentnymi czujnikami, mogą na przykład pomagać zwiększać efektywność energetyczną budynków, a także obniżać koszty eksploatacji.

Faktycznie. Ciekawe są zwłaszcza rozwiązania, które pozwalają automatycznie i płynnie dostosowywać oświetlenie czy temperaturę w biurach w zależności od warunków atmosferycznych, a także od bieżących zmian jasności i temperatury w każdym z pomieszczeń, czy nawet w różnych strefach open space. W ten sposób pozwalają na utrzymanie przyjaznego mikroklimatu i warunków sprzyjających efektywnej pracy w całym budynku i efektywnie wykorzystywać zasoby. W Parkanizerze też bardzo zwracamy na to uwagę.

No właśnie, wróćmy zatem na ziemię. Żeby zacząć efektywnie pracować, trzeba najpierw dotrzeć do pracy.

Najlepiej też, żeby dotrzeć do niej w dobrym humorze. Niestety, z tym bywa różnie. Także między innymi dlatego, że parkingi w budynkach biurowych nie zaspokajają zwykle dużego zapotrzebowania ze strony pracujących w nich osób.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA