PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Partia Pracy może zerwać z Brexitem

  • Autor: PAP
  • 30 maj 2017 07:11

Partia Pracy może zerwać z Brexitem

Lider opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Corbyn wykluczył w poniedziałek w debacie w telewizjach Sky News i Channel 4, że jego rząd byłby gotowy zerwać negocjacje ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez porozumienia. Dodał, że jego partia zamierza "uszanować wynik referendum".

REKLAMA

W trakcie wieczornego programu w telewizjach Sky News i Channel 4, brytyjska premier Theresa May i lider opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Corbyn odpowiadali - jedno po drugim, unikając tym samym bezpośredniego starcia - na pytania wybranej przez instytut badania opinii publicznej Survation publiczności odzwierciedlającej poglądy polityczne Brytyjczyków. Zmierzyli się także z uznawanym za jednego z najlepszych dziennikarzy od wywiadów politycznych, weteranem BBC Jeremym Paxmanem.

W związku z odmową wzięcia udziału w bezpośredniej debacie ze strony szefowej rządu, liderzy dwóch największych partii brali udział w programie po kolei - pierwsze 45 minut zajął Jeremy Corbyn, a drugie Theresa May.

W trakcie dyskusji Corbyn tłumaczył się m.in. ze swojego wsparcia dla IRA w latach 80. ub. wieku, a także z piątkowego wystąpienia zapowiadającego zmianę polityki zagranicznej i wycofanie z wojny z terrorem, którą ocenił jako nieskuteczną.

Lider laburzystów podkreślił, że proponowane przez niego rozwiązania nie są jednak "złagodzeniem" podejścia do terroryzmu. Zaakcentował, że Wielka Brytania "musi mieć politykę zagraniczną, która nie tworzy znacznych obszarów, które pozostają bez efektywnego rządu, stając się żyznym terenem dla rozwoju grup, które mogą stanowić zagrożenie". Jak dodał, jego priorytetem jako premiera byłoby m.in. wznowienie genewskiego procesu pokojowego w sprawie Syrii, a także "konstruktywnego dialogu z Libią".

Odpowiadając na pytanie czy jest właściwą osobą do stanięcia na czele kraju, Corbyn argumentował, że program jego partii powstał w wyniku szerokich konsultacji na terenie całego kraju z rekordową liczbą członków Partii Pracy oraz powiązanych z tym ugrupowaniem związków zawodowych. "Przywództwo polega na używaniu zarówno słuchu, jak i mowy" - przekonywał.

Szef opozycji był także dopytywany o podejście do imigracji, której ograniczenie jest, zdaniem Brytyjczyków, jednym najważniejszych tematów trwającej kampanii wyborczej. Jak zaznaczył, nie jest skłonny zgodzić się na konkretny limit migracyjny dodając, że "musimy zarządzać migracją i zadbać o prawa obywateli Unii Europejskiej w Wielkiej Brytanii i Brytyjczyków w Europie, ale powinniśmy też pamiętać, że ich (migrantów) wkład w nasz system zdrowia i standardy życia jest ogromny". Przyznał jednak, że obecne zasady dotyczące swobodnego przepływu osób przestaną obowiązywać.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA