PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Paryż i Amsterdam - wygrani Brexitu

  • Autor: PAP/PropertyNews
  • 21 lis 2017 07:59

Paryż i Amsterdam - wygrani Brexitu fot. Pixabay

To do tych dwóch miast zostaną przeniesione po Brexicie siedziby dwóch europejskich agencji: Europejskiej Agencji ds. Leków i Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego.

REKLAMA

Europejska Agencja Leków (EMA) zostanie przeniesiona po Brexicie z Londynu do Amsterdamu. Z kolei Europejski Urząd Nadzoru Bankowego będzie ulokowany w Paryżu. 

Zmiana siedzib agencji to konsekwencja decyzji Wielkiej Brytanii o wystąpieniu z Unii z czerwca 2016 roku. Kwestia ta nie była objęta negocjacjami w sprawie Brexitu.

Zachodnie media podkreślają, że jest relatywnie niewiele unijnych agencji zlokalizowanych w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, ale ich nadzieje na to, że swoją nową siedzibę znajdzie w nich jedna z londyńskich instytucji, okazały się płonne.

O przyjęcie na swoje terytorium instytucji starała się także Polska. Oprócz Warszawy, Paryża, Dublina agencję odpowiadającą za nadzór bankowy chciałyby gościć także: Bruksela, Praga, Luksemburg i Wiedeń.

Głosowanie przebiegało w rundach. Do oceny zgłoszeń państwa członkowskie ustaliły sześć kryteriów. Są to: infrastruktura biurowa, dostępność lokalizacji, szkoły dla dzieci pracowników, dostęp do rynku pracy i opieki zdrowotnej dla rodzin pracowników, zapewnienie ciągłości działania oraz równomierne rozmieszczenie ogółu agencji w całej UE.

Zmiana lokalizacji agencji jest bezpośrednią konsekwencją decyzji Wielkiej Brytanii o wystąpieniu z UE z czerwca 2016 roku. Ta kwestia nie jest objęta negocjacjami w sprawie Brexitu, lecz jest uzgadniana wyłącznie przez pozostałe 27 państw członkowskich UE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA