PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Peakside Capital przyspiesza z przejęciami

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 mar 2014 11:57

Peakside Capital przyspiesza z przejęciami

W 2013 roku fundusz PREF I należący do Peakside Capitals powiększył swój portfel o nieruchomości warte 220 mln euro. Jednocześnie założony został PREF II, który na transakcje na rynku polskim, niemieckim i czeskim wyda kolejne 200 mln euro.

REKLAMA

Jeśli chodzi o transakcje w 2013 roku, 170 mln euro firma Peakside wydała na przejęcia budynków zlokalizowanych w Niemczech. Pozostałe 50 mln euro wydano w Polsce i na Czechach. Jeśli chodzi o strukturę transakcji, w 53 proc. były to umowy kupna budynków mieszkaniowych, 28 proc. handlowych i wielofunkcyjnych, a w 19 proc. biurowych.

Obecnie Peakside dysponuje portfelem nieruchomości 1,7 mld euro. W 2013 roku w obiektach należących do PREF I wynajęto ponad 80,4 tys. mkw. powierzchni.

Peakside zakończył już proces realizacji transakcji w ramach funduszu PREF I. W związku z tym podjęto decyzję o otworzeniu kolejnego podmiotu, PREF II. Podobnie jak poprzednik, w jego portfelu znajdą się obiekty w Polsce, Niemczech i Czechach. W tym momencie do funduszu należy już pierwszy biurowiec (dokładnie 75 proc. udziałów w biurowcu zlokalizowanym we Frankfurcie, o powierzchni 7,2 tys. mkw.). Jak deklarują przedstawiciele firmy, w najbliższym czasie zakończone zostaną negocjacje w sprawie drugiej nieruchomości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA