PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Penta Investments: Zajmiemy się sektorem nieruchomości w Polsce

  • Autor: PAP
  • 17 paź 2012 21:11

Penta Investments: Zajmiemy się sektorem nieruchomości w Polsce

Penta Investments, fundusz private equity, pracuje nad kilkoma transakcjami w Polsce, w pierwszej połowie 2013 roku może ogłosić nową inwestycję. Fundusz interesuje się spółkami z sektora detalicznego, FMCG, ochrony zdrowia, ale też branżą przemysłową, infrastrukturą i nieruchomościami - poinformował w rozmowie z PAP Filip Szubert, dyrektor inwestycyjny Penty.

REKLAMA

- Pracujemy nad kilkoma transakcjami. Naszym celem jest zamykanie 1-2 transakcji rocznie w Polsce. W tym roku zamknęliśmy transakcję EM&F, kolejnej raczej nie przewidujemy z uwagi na czas potrzebny do skonkludowania trwających rozmów. Myślę, że w pierwszej połowie przyszłego roku możemy ogłosić kolejną nową inwestycję w Polsce - powiedział PAP Filip Szubert.

Poinformował, że fundusz aktualnie dysponuje kwotą 300-400 mln euro własnych środków (nie licząc kredytów bankowych) z przeznaczeniem na inwestycje.

- Polska jest najciekawszym dla nas rynkiem. Obecnie ok. 20 proc. środków portfela stanowią inwestycje w Polsce, a docelowo powinno to być 35-40 proc. Duża część tej kwoty będzie zainwestowana w Polsce, dodatkowo może to być rozszerzone o kredyty. To środki wystarczające na kilka znacznych transakcji w Polsce - powiedział dyrektor.

Penta interesuje się firmami wartymi 50-500 mln euro.

- Trzy branże: ochrona zdrowia, detal i FMCG są nam bliskie. Staramy się jednak wyjść poza te trzy branże i uczestniczyć w projektach, którymi zajmują się inwestorzy strategiczni. Interesują nas firmy przemysłowe, ciekawe dla nas są też tematy, w których mamy spore sukcesy poza Polską - tj. restrukturyzacje, przedsiębiorstwa infrastrukturalne - w tym m.in. projekty energetyczne, komunalne. Zajmiemy się też sektorem nieruchomości w Polsce, bo w Czechach i na Słowacji mamy już bogate porfolio dużych inwestycji deweloperskich - powiedział Szubert.

Dyrektor poinformował, że Penta na pewno będzie chciała przeprowadzić transakcje na szeroko pojętym rynku detalicznym. Fundusz był wymieniany w gronie chętnych do kupna Eko Holding, ale nie jest zainteresowany spółką.

Penta Investments jest środkowoeuropejską grupą inwestycyjną działającą w sektorach private equity i real estate. Inwestuje w handel detaliczny, ochronę zdrowia, usługi finansowe, przemysł lotniczy, sektor inżynierii maszynowej, sektor usług komunalnych oraz rozrywkę. Działa w około 10 krajach Europy.

W portfelu funduszu są m.in. NFI EMF, Iglotex i sieć aptek Dr Max.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA