PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Penta Investments: Zajmiemy się sektorem nieruchomości w Polsce

  • Autor: PAP
  • 17 paź 2012 21:11

Penta Investments: Zajmiemy się sektorem nieruchomości w Polsce

Penta Investments, fundusz private equity, pracuje nad kilkoma transakcjami w Polsce, w pierwszej połowie 2013 roku może ogłosić nową inwestycję. Fundusz interesuje się spółkami z sektora detalicznego, FMCG, ochrony zdrowia, ale też branżą przemysłową, infrastrukturą i nieruchomościami - poinformował w rozmowie z PAP Filip Szubert, dyrektor inwestycyjny Penty.

REKLAMA

- Pracujemy nad kilkoma transakcjami. Naszym celem jest zamykanie 1-2 transakcji rocznie w Polsce. W tym roku zamknęliśmy transakcję EM&F, kolejnej raczej nie przewidujemy z uwagi na czas potrzebny do skonkludowania trwających rozmów. Myślę, że w pierwszej połowie przyszłego roku możemy ogłosić kolejną nową inwestycję w Polsce - powiedział PAP Filip Szubert.

Poinformował, że fundusz aktualnie dysponuje kwotą 300-400 mln euro własnych środków (nie licząc kredytów bankowych) z przeznaczeniem na inwestycje.

- Polska jest najciekawszym dla nas rynkiem. Obecnie ok. 20 proc. środków portfela stanowią inwestycje w Polsce, a docelowo powinno to być 35-40 proc. Duża część tej kwoty będzie zainwestowana w Polsce, dodatkowo może to być rozszerzone o kredyty. To środki wystarczające na kilka znacznych transakcji w Polsce - powiedział dyrektor.

Penta interesuje się firmami wartymi 50-500 mln euro.

- Trzy branże: ochrona zdrowia, detal i FMCG są nam bliskie. Staramy się jednak wyjść poza te trzy branże i uczestniczyć w projektach, którymi zajmują się inwestorzy strategiczni. Interesują nas firmy przemysłowe, ciekawe dla nas są też tematy, w których mamy spore sukcesy poza Polską - tj. restrukturyzacje, przedsiębiorstwa infrastrukturalne - w tym m.in. projekty energetyczne, komunalne. Zajmiemy się też sektorem nieruchomości w Polsce, bo w Czechach i na Słowacji mamy już bogate porfolio dużych inwestycji deweloperskich - powiedział Szubert.

Dyrektor poinformował, że Penta na pewno będzie chciała przeprowadzić transakcje na szeroko pojętym rynku detalicznym. Fundusz był wymieniany w gronie chętnych do kupna Eko Holding, ale nie jest zainteresowany spółką.

Penta Investments jest środkowoeuropejską grupą inwestycyjną działającą w sektorach private equity i real estate. Inwestuje w handel detaliczny, ochronę zdrowia, usługi finansowe, przemysł lotniczy, sektor inżynierii maszynowej, sektor usług komunalnych oraz rozrywkę. Działa w około 10 krajach Europy.

W portfelu funduszu są m.in. NFI EMF, Iglotex i sieć aptek Dr Max.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA