PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Penta z dużym gruntem inwestycyjnym w Warszawie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 cze 2015 10:28

Penta z dużym gruntem inwestycyjnym w Warszawie Jedna z praskich inwestycji Penta Investments

Penta Investments, środkowoeuropejska grupa inwestycyjna, ogłosiła nabycie kolejnego projektu nieruchomościowego w Warszawie. Grupa nabyła tereny po dawnych Zakładach Graficznych „Dom Słowa Polskiego”, zlokalizowane w dzielnicy Wola, u zbiegu ulic - Pańskiej i Miedzianej.

REKLAMA

Przejęcie działki nastąpiło poprzez złożenie oferty w aukcji publicznej, która została zorganizowana przez będące w likwidacji Zakłady Graficzne „Dom Słowa Polskiego”, z początkiem bieżącego roku. Działka była częścią gruntów należących do dawnego Domu Słowa Polskiego.

Penta planuje w tej lokalizacji budowę atrakcyjnego, nowoczesnego budynku biurowego o łącznej powierzchni najmu około 28 000 mkw. Rozpoczęcie budowy jest planowane za około 2 lata (po uzyskaniu wszelkich niezbędnych zezwoleń) z planem oddania budynku do użytku w 2019 roku. Penta planuje zainwestować w ten projekt łącznie około 60 mln euro.

- Ta transakcja to kolejny krok w budowaniu pozycji Penty na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, który oceniamy jako bardzo atrakcyjny. Co istotne, jest on coraz bardziej doceniany przez inwestorów międzynarodowych, którzy postrzegają ten rynek jako integralną część UE, a nie - jak jeszcze do niedawna - jako wschodnią Europę, co korzystnie wpływa na dynamikę rozwoju. Nasz nowy projekt na Woli będzie cechowała dbałość o aspekty estetyczne i jakościowe. Budynek będzie posiadał certyfikat LEED i będzie spełniał najwyższe wymagania technologiczne w zakresie energooszczędności. Te wartości są rozpoznawalne w naszych zrealizowanych projektach i regularnie znajdują międzynarodowe uznanie (jak np. prestiżowa nagroda CEEQA best office development for 2014 in Central and Eastern Europe dla projektu biurowego Florentinum w Pradze) – powiedział Damian Grzywacz, Senior Manager w Penta Investments.

Jest to druga inwestycja Penty na rynku nieruchomości w Polsce - w kwietniu 2014 roku Grupa nabyła działkę budowlaną na warszawskim Mokotowie, u zbiegu ulic - Domaniewskiej i Postępu, gdzie planowana jest budowa nowoczesnego budynku biurowego o łącznej powierzchni około 25 000 mkw.

Inwestycja będzie położona w bezpośrednim sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego na tzw. bliskiej Woli.

Łączna wartość aktywów Penta Investments wynosi 6,7 mld euro, w tym 22 proc. to wartość projektów nieruchomościowych. Grupa jest aktywna na rynku nieruchomości od 2005 r. i aktualnie zarządza 18 projektami w Czechach, na Słowacji i w Polsce.

W 2014 roku Penta oddała do użytkowania łącznie 55 000 mkw. powierzchni GLA. Z kolei łączna powierzchnia zrealizowanych inwestycji wyniosła 213 600 mkw. GLA/NSA powierzchni użytkowej, z czego 70 proc. w segmencie biurowym.

W ciągu 2015 roku powierzchnia najmu brutto powiększy się o projekty Bory Mall – Cinema (4 900 mkw. GLA) oraz Waltrovka – Aviatica (27 000 mkw. GLA).

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA