PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PHN będzie znów kupował. Na celowniku głównie biura

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 lis 2015 14:16

PHN będzie znów kupował. Na celowniku głównie biura Artur Lebiedziński, prezes zarządu PHN

Polski Holding Nieruchomości zamierza kupować kolejne nieruchomości. W planach są akwizycje o wartości jednego miliarda złotych.

REKLAMA

Transakcja nabycia Andersia Business Center i Alchemia II to dopiero początek. PHN kontynuuje proces akwizycji nowych projektów.

- W planach są transakcje o łącznej wartości miliarda złotych - tłumaczy prezes firmy, Artur Lebiedziński.

Rozmowy są już w toku. Jak tłumaczą przedstawiciele firmy, na celowniku są przede wszystkim aktywa biurowe. - Decyzja o ewentualnych zakupach będzie wynikała ze spełnienia kryteriów inwestycyjnych. Chodzi nam o projekty bardzo dobrze zlokalizowane, z satysfakcjonującym poziomem skomercjalizowania oraz ceną gwarantującą dobry zwrot z inwestycji - mówi Lebiedziński. 

W tym momencie firma koncentruje się na zakupach biurowców, lecz nie wyklucza innych przejęć. - Transakcje w innych segmentach będą wynikać z dywersyfikacją naszego portfela. Chodzi tu głównie o nieruchomości handlowe. Projekty logistyczne zamierzamy dewelopować na posiadanych już gruntach - dodaje prezes PHN.

Firma na cele akwizycji planuje wykorzystać w jak największym stopniu finansowanie zewnętrzne. - W tym momencie poziom LTV jest bardzo niski, jak na standardy branży nieruchomościowej - komentuje Włodzimierz Stasiak, członek zarządu PHN. Z tego względu firma chce w jak największym stopniu posiłkować się kredytami lub obligacjami.

- Przymierzamy się do emisji obligacji. Nie ma pośpiechu, data oraz kwota, na którą wyemitujemy papiery zależy głównie od naszego zapotrzebowania. Chodzi o akwizycje, jak i finansowanie projektów deweloperskich - dodaje Stasiak. Prawdopodobnie emisja będzie miała miejsce w I kwartale 2016 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA