PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PHN finalizuje przejęcie budynku biurowego

  • Autor: PAP
  • 23 kwi 2015 07:52

PHN finalizuje przejęcie budynku biurowego Intraco, biurowiec z portfela PHN

PHN liczy, że sfinalizuje zakup budynku biurowego o powierzchni ok. 15 tys. mkw. na przełomie II i III kwartału - powiedział w rozmowie z PAP Artur Lebiedziński, prezes PHN. Dodał, że w 2015 r. spółka może przeprowadzić więcej transakcji.

REKLAMA

W styczniu PHN poinformował o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie nabycia budynku biurowego klasy A o powierzchni ok. 15 tys. m kw., w centralnej lokalizacji jednego z największych miast regionalnych.

Na pytanie, kiedy PHN spodziewa się zamknięcia transakcji, Lebiedziński odpowiedział: "Liczymy na przełom II i III kwartału. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że to nie będzie ostatnia transakcja w tym roku".

Zgodnie z opublikowaną we wrześniu strategią PHN ma w planach zbywanie aktywów o niesatysfakcjonujące rentowności.

Pytany, jak przebiega proces sprzedaży odpowiedział: "Proces jest ciągły, jednak średnia wartość tych aktywów nie jest wysoka, wynosi 6 mln zł. Szykujemy większy pakiet, który będzie wystawiany na sprzedaż".

We wrześniu PHN ogłosił zaktualizowaną strategię. Zakłada ona m.in. że do 2023 r. PHN zwiększy wartość swoich aktywów netto o blisko 75 proc., z czego ponad połowa ma być wypłacona w formie dywidendy.

W zakładanych efektach realizacji strategii podano, że spółka ma potencjał zwiększenia do 2023 r. wartości portfela nieruchomości do 5,7 mld zł z 2 mld zł.

PHN poinformował także, że do końca 2015 chce zakończyć proces restrukturyzacji, a do 2023 r. zakończy przebudowę portfela inwestycyjnego. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA