PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PHN i Hochtief podpisały umowę w sprawie PHN Tower. Projekt będzie fazowany

  • Autor: propertynews.pl/PAP
  • 03 paź 2013 11:03

Polski Holding Nieruchomości podpisał umowy z firmą Hochtief na realizację projektu biurowo-usługowo-handlowego - PHN Tower przy ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie - podał PHN w komunikacie giełdowym.

REKLAMA

Umowa określa warunki współpracy oraz role partnerów w realizacji projektu, tj. wybudowania na nieruchomości będącej w użytkowaniu wieczystym Grupy PHN nowoczesnej inwestycji biurowo-usługowej.

W komunikacie podano, iż intencją stron jest zoptymalizowanie wysokościowego projektu o powierzchni najmu ok. 44 000 mkw. oraz, że projekt realizowany będzie w dwóch fazach: faza A (budynek mniejszy) i faza B (budynek większy).

"Wszystkie czynności związane z przygotowaniem, a następnie realizacją projektu, koordynowane będą przez Hochtief Development Poland Sp. z o.o., działającego jako menedżer projektu na mocy zawartych umów deweloperskich" - czytamy w informacji.

Firmy uzgodniły maksymalny okres na osiągnięcie odpowiednich warunków inwestycyjnych dla nieruchomości, który wynosi 36 miesięcy od podpisania umów. "Niezwłocznie po spełnieniu się tych warunków i uzyskaniu zgód korporacyjnych strony zaimplementują docelową strukturę współpracy polegającą na objęciu przez Grupę Hochtief 50 proc. udziałów w spółce celowej należącej do PHN, w której będzie znajdować się przedmiotowa nieruchomość przeznaczona pod projekt" - czytamy dalej.

Projekt Świętokrzyska planowany przez spółkę jest zgodny ze strategią biznesową Grupy Kapitałowej PHN, która zakłada koncentrację na nieruchomościach komercyjnych z istotnym udziałem nowoczesnych powierzchni biurowych o standardzie klasy A i B+. "Realizacja tego projektu inwestycyjnego ma na celu uzyskanie najwyższej klasy obiektu, który zapewni stabilne źródło przychodów w perspektywie długoterminowej" - napisano.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA