PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PHN ma w planach akwizycje za kilkaset milionów złotych

  • Autor: PAP
  • 15 maj 2015 17:15

PHN ma w planach akwizycje za kilkaset milionów złotych Artur Lebiedziński, prezes PHN

Polski Holding Nieruchomości planuje w 2015 roku przeprowadzenie trzech akwizycji o łącznej wartości kilkuset mln zł - poinformowali na konferencji przedstawiciele PHN. Ponadto, spodziewają się lepszych wyników z najmu w drugiej połowie roku, co może przełożyć się na zwiększenie zysku spółki.

REKLAMA

"Jesteśmy w kilku procesach negocjacji na różnych etapach zaawansowania. Pracujemy intensywnie nad tym, aby przejąć - w optymistycznym scenariuszu - jeszcze trzy obiekty w tym roku" - powiedział Włodzimierz Stasiak, członek zarządu ds. finansowych PHN.

"Będą to transakcje o różnej wartości, w różnych lokalizacjach i z różnych segmentów rynku" - dodał.

Jak poinformował PAP Artur Lebiedziński, prezes PHN, łączna wartość tych akwizycji to kilkaset milionów złotych.

Spółka spodziewa się lepszych wyników w drugiej połowie roku, głównie tych dotyczących najmu.

"Pierwszy kwartał był dobry i jest zapowiedzią wynikowo jeszcze lepszych kolejnych kwartałów, biorąc pod uwagę to, co realizujemy i chcemy zrealizować" - powiedział Włodzimierz Stasiak.

"Rok 2015 będzie przełomowy dla naszej spółki. Efekty inwestycji, które obecnie realizujemy powinny być widoczne w wynikach już w trzecim kwartale 2015 roku" - dodał prezes Artur Lebiedziński.

Przedstawiciele PHN poinformowali, że głównie spodziewają się wzrostu wyników w segmencie najmu, który z kolei może przełożyć się na zysk spółki.

"Mamy ambitny program pozyskania nowych najemców i będziemy o tym informować w najbliższych tygodniach" - powiedział Stasiak.

Stasiak dodał też, że spółka chce wypłacać dywidendę w kolejnych latach, ale jej poziom będzie uzależniony od zapotrzebowania i od struktury portfela inwestycyjnego.

Przychody ze sprzedaży PHN w segmencie najmu wzrosły w pierwszym kwartale 2015 roku do 30,3 mln zł z 30,1 mln zł rok wcześniej. Zysk netto całej grupy wzrósł z kolei do 12,7 mln zł z 2,7 mln zł w roku ubiegłym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA