PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PHN ma w planach akwizycje za kilkaset milionów złotych

  • Autor: PAP
  • 15 maj 2015 17:15

PHN ma w planach akwizycje za kilkaset milionów złotych Artur Lebiedziński, prezes PHN

Polski Holding Nieruchomości planuje w 2015 roku przeprowadzenie trzech akwizycji o łącznej wartości kilkuset mln zł - poinformowali na konferencji przedstawiciele PHN. Ponadto, spodziewają się lepszych wyników z najmu w drugiej połowie roku, co może przełożyć się na zwiększenie zysku spółki.

REKLAMA

"Jesteśmy w kilku procesach negocjacji na różnych etapach zaawansowania. Pracujemy intensywnie nad tym, aby przejąć - w optymistycznym scenariuszu - jeszcze trzy obiekty w tym roku" - powiedział Włodzimierz Stasiak, członek zarządu ds. finansowych PHN.

"Będą to transakcje o różnej wartości, w różnych lokalizacjach i z różnych segmentów rynku" - dodał.

Jak poinformował PAP Artur Lebiedziński, prezes PHN, łączna wartość tych akwizycji to kilkaset milionów złotych.

Spółka spodziewa się lepszych wyników w drugiej połowie roku, głównie tych dotyczących najmu.

"Pierwszy kwartał był dobry i jest zapowiedzią wynikowo jeszcze lepszych kolejnych kwartałów, biorąc pod uwagę to, co realizujemy i chcemy zrealizować" - powiedział Włodzimierz Stasiak.

"Rok 2015 będzie przełomowy dla naszej spółki. Efekty inwestycji, które obecnie realizujemy powinny być widoczne w wynikach już w trzecim kwartale 2015 roku" - dodał prezes Artur Lebiedziński.

Przedstawiciele PHN poinformowali, że głównie spodziewają się wzrostu wyników w segmencie najmu, który z kolei może przełożyć się na zysk spółki.

"Mamy ambitny program pozyskania nowych najemców i będziemy o tym informować w najbliższych tygodniach" - powiedział Stasiak.

Stasiak dodał też, że spółka chce wypłacać dywidendę w kolejnych latach, ale jej poziom będzie uzależniony od zapotrzebowania i od struktury portfela inwestycyjnego.

Przychody ze sprzedaży PHN w segmencie najmu wzrosły w pierwszym kwartale 2015 roku do 30,3 mln zł z 30,1 mln zł rok wcześniej. Zysk netto całej grupy wzrósł z kolei do 12,7 mln zł z 2,7 mln zł w roku ubiegłym.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA