PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PHN nie przejmie Doraco

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 02 mar 2018 10:28

PHN nie przejmie Doraco Fot. fotolia

Zakończyliśmy negocjacje dotyczące włączenia spółki Korporacja Budowlana Doraco do Grupy Kapitałowej PHN. Wspólnie podjęliśmy decyzję o zakończeniu prac przy tej transakcji - powiedział Maciej Jankiewicz, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości. Strony postanowiły zrezygnować z finalizacji transakcji przejęcia spółki Korporacja Budowlana Doraco.


REKLAMA

Zarówno Grupa Kapitałowa PHN, jak i Korporacja Budowlana Doraco  będą kontynuowały współpracę, a przedmiotowa decyzja nie wpływa na realizację inwestycji mieszkaniowej Yacht Park w Gdyni i spółka Doraco pozostaje Generalnym Wykonawcą projektu.

- Na chwilę obecną Doraco pełni funkcje generalnego wykonawcy inwestycji realizowanej przez grupę kapitałową PHN - Yacht Park w Gdyni. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej współpracy i liczymy, że wkrótce będzie ona dotyczyła również realizacji innych inwestycji. Spółce Doraco życzymy dalszych sukcesów oraz kolejnych kontraktów- powiedział Maciej Jankiewicz, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

 - Doraco w ostatnich latach znacznie zwiększyła zasięg swojej działalności, a współpraca z jednym z największych graczy na rynku nieruchomości - Polskim Holdingiem Nieruchomości - to szansa na obustronny rozwój. Aktualnie jesteśmy w trakcie realizacji inwestycji Yacht Park, która zakłada powstanie kompleksu apartamentów. To niewątpliwie jeden z najbardziej prestiżowych projektów mieszkaniowych w Polsce. Cieszymy się, że wspólnie możemy przyczyniać się do jej powstania. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy podejmować dalsze realizacje - powiedziała Andżelika Cieślowska, prezes Zarządu Korporacji Budowlanej Doraco.

 Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 Korporacja Budowlana Doraco jest uznaną i doświadczoną spółką, której podstawowym przedmiotem działalności jest świadczenie usług budowlano-montażowych na zasadzie generalnego wykonawstwa. Firma jest liderem na rynku budowlanym Pomorza, a w ostatnich latach znacznie zwiększyła zasięg swojej działalności i swoje usługi wykonuje na terenie całego kraju. W ciągu 25 lat firma była zaangażowana w wiele istotnych projektów inwestycyjnych m.in. budowę Centrum Marszałkowska w Warszawie (teren dawnego Domu Handlowego Sezam), budowę Nadbrzeża Szczecińskiego w Porcie Gdańsk, budowę terminali lotnisk w Gdańsku i Bydgoszczy czy budowę osiedla Marii Ludwiki w Sopocie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA