PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PHN planuje sprzedać aktywa do 100 mln zł

  • Autor: PAP
  • 31 sie 2015 17:29

PHN chce w tym roku sprzedać aktywa o wartości do 100 mln zł. Liczy, że przynajmniej 50 mln zł będzie pochodzić ze zbycia nieruchomości z projektu "prestiżowe lokalizacje" - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

REKLAMA


Artur Lebiedziński, prezes PHN, poinformował na konferencji, że spółka przeanalizowała swój portfel nieruchomości i wyodrębniła: projekty pozostające w portfelu, projekty deweloperskie oraz dezinwestycje.

W skład nieruchomości pozostających w portfelu na chwilę obecną wchodzi 16 obiektów o łącznej wartości 657 mln zł. Projekty deweloperskie to 43 nieruchomości w ramach 19 projektów o wartości 844 mln zł, a dezinwestycje obejmują 83 nieruchomości o wartości 622 mln zł.

- W tym roku naszą ambicją jest sprzedaż nieruchomości o wartości do 100 mln zł - powiedział na konferencji Lebiedziński.

PHN zakłada m.in. że znajdzie nabywców na co najmniej połowę nieruchomości w ramach projektu "prestiżowe lokalizacje". To 18 nieruchomości zlokalizowanych w Warszawie o łącznej wartości ok. 100 mln zł.

- Obserwujemy bardzo duże zainteresowanie tym portfelem. Prowadzimy rozmowy z wyselekcjonowaną grupą potencjalnych nabywców. Niektórzy z nich są zainteresowani pojedynczymi nieruchomościami, inni całym portfelem, dlatego musimy znaleźć teraz optymalne rozwiązanie. Zakładamy, że do końca roku sprzedamy przynajmniej połowę tych nieruchomości, a pozostałe w I połowie przyszłego roku. Wartość poszczególnych nieruchomości jest mniej więcej zbliżona - powiedział prezes.

Dodał, że w tym roku spółka sprzedała już aktywa o wartości kilkunastu milionów złotych.

- Póki co realizujemy politykę niesprzedawania poniżej wartości księgowej. Liczymy, że wynik na sprzedaży będzie pozytywny, ale na razie trudno powiedzieć jak bardzo - skomentował Lebiedziński.

- Naszym celem jest przede wszystkim odblokowanie tych 100 mln zł i ich reinwestowanie - dodał Włodzimierz Stasiak, członek zarządu ds. finansowych PHN.

Przypomniał, że spółka założyła w swojej strategii, że w ciągu 2-2,5 roku przeznaczy na akwizycje ponad 1 mld zł.

W I połowie roku spółka kupiła lokal użytkowy w warszawskim biurowcu Kaskada City, stając się tym samym jedynym właścicielem tej nieruchomości. Z kolei na początku lipca PHN nabył Andersia Business Centre, biurowiec klasy A w Poznaniu, oferujący ok. 14 tys. m kw. powierzchni najmu brutto.

Ponadto, w sierpniu spółka podpisała dwa listy intencyjne: w sprawie zakupu budynku biurowego klasy A o powierzchni ponad 25 tys. m kw. oraz w sprawie akwizycji centrum handlowo-usługowego o powierzchni najmu ok. 5 tys. m kw. PHN liczy na sfinalizowanie tych transakcji w najbliższych kwartałach.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA