PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PHN pracuje nad nowymi projektami komercyjnymi - wywiad

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 mar 2013 13:33

PHN pracuje nad nowymi projektami komercyjnymi - wywiad

Biurowce, centra handlowe i obiekty logistyczne. Plany inwestycyjne Polskiego Holdingu Nieruchomości wiążą się z wielomiliardowymi nakładami finansowymi. Szczegóły związane z najważniejszymi projektami komercyjnymi zdradza w rozmowie z Propertynews.pl Paweł Laskowski-Fabisiewicz, wiceprezes Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

REKLAMA

Czy PHN zdobył już partnera do realizacji projektu Świętokrzyska 36?

PHN Tower to jeden z ośmiu planowanych projektów inwestycyjnych, nad którymi pracujemy w tej chwili. Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z potencjalnymi partnerami biznesowymi. Negocjacje zbliżają się do końca, więc mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli poinformować o szczegółach dotyczących realizacji tego projektu w ramach współpracy JV. Do rozmów zgłosiło się grono renomowanych podmiotów posiadających doświadczenie międzynarodowe, w tym w Polsce.

Prace nad projektem przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. Jesteśmy w trakcie uzyskiwania decyzji administracyjnych. Przedstawiane wizualizacje projektu są wizualizacjami wstępnymi i ostateczny kształt naszego budynku ustalimy dopiero w ramach współpracy z partnerem JV.

Jak wygląda kwestia komercjalizacji gruntów przy ul. Głębockiej, czy PHN wybrał już sposób zabudowy nieruchomości - duży obiekt handlowy czy kilka mniejszych projektów?

Obecnie część tej nieruchomości (ok. 2,8 ha) jest wydzierżawiona koncernowi McDonald's oraz podmiotowi zamierzającemu prowadzić salon i serwis samochodowy.

Co do pozostałej części terenu, jesteśmy w trakcie uzyskiwania decyzji administracyjnych. To, w jaki sposób finalnie zagospodarujemy ten teren będzie zależało od zgłoszonych ofert.

Czy PHN ma już partnerów do realizacji projektu w Gdyni - Port Rybacki?

Z końcem grudnia ubiegłego roku rozpoczęliśmy proces wyboru partnerów biznesowych dla tego projektu. Jest to duża inwestycja, w ramach której przy poszczególnych segmentach (mieszkaniowy, biurowy, handlowy) nie wykluczamy współpracy z podmiotami specjalizującymi się w każdym z nich z osobna.

Dalmor Port Rybacki to przykład rewitalizacji obszaru poprzemysłowego położonego w znakomitej lokalizacji, w ścisłym centrum Gdyni, nad samym brzegiem morza. Nowoczesny kompleks biurowo-mieszkalny, uzupełniony o zabudowę handlowo-usługową będzie zlokalizowany na działce o powierzchni ponad 10 ha, na nabrzeżu mola rybackiego, w pobliżu Portu w Gdyni.

Tereny przy ul. Hryniewickiego 10 to sztuczny półwysep wysunięty w głąb Zatoki Gdańskiej i z trzech stron otoczony morzem. Obszar ten należy do dzielnicy Śródmieście i postrzegany jest jako serce Gdyni. W pobliżu znajduje się m.in. prestiżowy apartamentowiec Sea Towers oraz centrum handlowe Gemini. Dalej na południe mieści się Skwer Kościuszki - reprezentacyjny plac dzielnicy. „Molo Rybackie" to tereny przemysłowo-portowe należące do Dalmor S.A. (spółki zależnej Polskiego Holdingu Nieruchomości). Plany PHN dotyczące realizacji tej nowoczesnej inwestycji wpisują się w strategię miasta, która zakłada przekształcenie terenów przemysłowych w nowoczesną dzielnicę, gdzie powstaną atrakcyjne budynki biurowe, handlowo-usługowe i mieszkaniowe.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA