PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PHN przeniósł prawa do nieruchomości o wartości 550 mln złotych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 lis 2013 18:29

PHN przeniósł prawa do nieruchomości o wartości 550 mln złotych

Spółka zależna od Polskiego Holdingu Nieruchomości podpisała na początku listopada br. szereg umów z innymi spółkami zależnymi polegającymi na zbyciu nieruchomości o łącznej wartości 544,9 mln złotych.

REKLAMA

Umową o największej wartości jest umowa sprzedaży zawarta między PHN S.K.A. a PHN SPV 9 Sp. z o.o. w dniu 4. listopada 2013r., przedmiotem której jest przeniesienie prawa użytkowania wieczystego działki przy ul. Stawki 2, o powierzchni 9 519 mkw. oraz prawa własności do posadowionych na tym gruncie budynków, w tym 39-kondygnacyjnego wieżowca Intraco, w którym znajduje się 55 samodzielnych lokali użytkowych, o łącznej powierzchni użytkowej 27 702 mkw. za łączną cenę w wysokości netto 140,7 mln zł.

Na podstawie umowy sprzedaży PHN S.K.A. przeniosła także wszystkie przysługujące jej prawa wynikające z uzyskanych decyzji w zakresie pozwolenia na budowę i zatwierdzenia projektów budowlanych dotyczących nieruchomości objętych umową sprzedaży jak również wszelkie majątkowe prawa autorskie do projektów budowalnych i architektonicznych dotyczących nieruchomości objętych wskazaną umową sprzedaży.

Ponadto wraz z zawarciem tejże umowy PHN SPV 9 Sp. z o.o. wstąpiła z mocy prawa w miejsce PHN S.K.A. jako podmiotu praw i obowiązków wynikających z umów najmu nieruchomości.

- Sprzedaż aktywów przez PHN S.K.A. do celowych spółek SPV zależnych bezpośrednio od Emitenta wynika z realizacji wskazanej w prospekcie emisyjnym strategii Grupy PHN polegającej na racjonalizacji i optymalizacji struktury portfela nieruchomości, poprawie efektywności działalności w zakresie zarządzania aktywami oraz efektywności funkcjonowania Grupy PHN - napisano w komunikacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA