PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PHN szykuje duży projekt handlowy w Warszawie - wywiad z wiceprezesem Grupy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 mar 2012 09:36

PHN szykuje duży projekt handlowy w Warszawie - wywiad z wiceprezesem Grupy

Celem Grupy PHN jest działanie jako właściciel i operator nieruchomości komercyjnych, ale przez najbliższe lata spółka zamierza realizować również nowe projekty deweloperskie. Na ten cel przeznaczy 1,9 mld zł. Większość z inwestycji Grupa przeprowadzi w oparciu o model joint- venture, ale - jak mówi Paweł Laskowski-Fabisiewicz, wiceprezes zarządu - nie wyklucza samodzielnych przedsięwzięć.

REKLAMA

Wrócił Pan z targów MIPIM. Czy udział w spotkaniu zaowocuje konkretnymi umowami z partnerami inwestycyjnymi?
W trakcie targów MIPIM udało nam się spotkać ze wszystkim podmiotami, z którymi współpracowaliśmy przy zrealizowanych już projektach, jak również z tymi, z którymi współdziałamy lub chcielibyśmy się związać przy zupełnie nowych przedsięwzięciach.

Rozmawialiśmy z przedstawicielami spółek z branży doradczej, ale również z kluczowymi deweloperami. Kontakty te są dla nas bardzo cenne, ponieważ największe inwestycje zamierzamy realizować z partnerami w ramach joint-venture.

Co to za firmy i jak oceniają portfel projektów Grupy PHN?

Zainteresowanie naszymi projektami jest bardzo duże, a różnorodność portfela Grupy PHN powoduje, że przeprowadzonych rozmów było naprawdę wiele.

Na tym etapie nie mogę wymienić nazw konkretnych partnerów, z którymi negocjujemy, ale są wśród nich najwięksi gracze zarówno na polskim, jak i globalnym rynku. Są to podmioty aktywne w naszym kraju, ale też nie prowadzące już u nas działalności.

Odczuliśmy też zainteresowanie ze strony spółek mieszkaniowych, gdyż takie projekty także mamy w portfelu. Jednak nasza działalność koncentruje się na trzech segmentach: biurach, handlu i magazynach i mimo iż nasz portfel obejmuje nieruchomości innego typu, jak np. hotele, nie mamy zamiaru się na nich koncentrować. W przypadku hoteli zostały one wydzierżawione zewnętrznym partnerom wyspecjalizowanym w działalności hotelarskiej.

Kilka miesięcy temu Grupa zapowiadała stworzenie listy projektów, które nie pasują do portfela spółki i zostaną sprzedane.
Obecnie wszystkie nieruchomości Grupy są poddawane szczegółowej analizie i kategoryzowane m.in. na te przeznaczone do zbycia. W tym momencie nie mogą podać, które obiekty czy grunty pójdą na sprzedaż. Taka decyzja zapadnie po zakończeniu analiz.

Na jakich zasadach będą realizowane nowe projekty inwestycyjne Grupy?
Docelowo nie chcemy być podmiotem klasyfikowanym jako deweloper, ale właściciel i operator powierzchni, będących w naszym portfelu. Mamy jednak w portfolio szereg nieruchomości, które w naszej ocenie posiadają potencjał rozwoju, i byłoby nierozsądne nie wykorzystać szansy, które nam dają.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA