PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PHN Tower wchodzi do gry

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 paź 2013 16:11

PHN Tower wchodzi do gry

Ruszają prace nad flagowym projektem Polskiego Holdingu Nieruchomości przy ul. Świętokrzyskiej. W pierwszej kolejności inwestor, firma PHN oraz wykonawca, firma Hochtief Development Poland zamierzają dokonać szczegółowej analizy warszawskiego rynku nieruchomości komercyjnych. - Chcemy, by nasz budynek idealnie wpasował się w rynek i by stał się jedną z wizytówek miasta na długie lata - zapowiedział Paweł Laskowski-Fabisiewicz, wiceprezes PHN-u.

REKLAMA

- Inwestycja przy ul. Świętokrzyskiej to jeden z elementów naszej strategii wzmocnienia naszej pozycji na warszawskim rynku biurowym - powiedział Artur Lebiedziński, członek rady nadzorczej delegowany do pełnienia funkcji prezesa zarządu firmy.

Po podpisaniu umowy na realizację wieżowca z Hochtiefem równolegle rozpoczęły się prace nad przygotowaniem szczegółowego projektu budowy.

- Rozpoczynając wielomiesięczne negocjacje posiadaliśmy gotowe założenia naszego projektu - powiedział wiceprezes PHN, Paweł Laskowski-Fabisiewicz. - W tym momencie rozpoczynamy szczególowe analizy rynku, które bezpośrednio wpłyną na wybór optymalnej oferty obiektu. Chcemy, by nasz budynek idealnie wpasował się w rynek i by stał się jedną z wizytówek miasta na długie lata - zapowiedział.

Partnerem PHN-u przy inwestycji będzie Hochtief Development Poland, wykonawca m.in. wieżowca Rondo 1.

- Mam nadzieję, że już w dziesiątą rocznicę powstania wieżowca Rondo 1 będziemy mieli zaszczyt otworzyć nasz najnowszy projekt. Naszym celem jest stworzenie produktu, który sprawdzi się na warszawskim rynku - zapowiedział Piotr Stark, członek zarządu Hochtief Development Poland.

Obecny harmonogram związany z realizacją inwestycji zakłada przygotowanie szczegółowego projektu i uzyskania niezbędnych pozwoleń w ciągu najbliższych 36 miesięcy. Sama budowa ma potrwać od 2 do 3 lat. Przedstawiciele inwestora zaznaczają jednak, że to tylko wstępne zamierzenia.

- Przygotowanie i realizacja projektu jest tak długa i zależna od takiej liczby czynników, że zawsze musimy podchodzić z dystansem do przyjętych wstępnych terminów - powiedział Stark.

Inwestycja ma być finansowana zarówno ze środków własnych, jak i ze źródeł zewnętrznych. Jak zapewnia Paweł Laskowski-Fabisiewicz, nie będzie najmniejszego problemu ze zdobyciem finansowania bankowego. - Nasz projekt będzie bardzo starannie przygotowany. Dodatkowym atutem jest jego lokalizacja. Nie sądzę, by kwestia finansowania była największym problemem przy realizacji inwestycji - zapowiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA