PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PHN wejdzie w kolejne inwestycje

  • Autor: Newseria.pl
  • 21 lis 2014 08:42

Polski Holding Nieruchomości chce inwestować w sektor mieszkaniowy. Spółka w III kwartale wyszła na prostą, notując korzystne wyniki po słabym I półroczu. Zdaniem jej prezesa perspektywy rynkowe wyglądają atrakcyjnie.

REKLAMA

- Mieszkaniówka to jest ten sektor, który chcemy rozwijać - mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Artur Lebiedziński, prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości. - Niewątpliwie ona się cieszy w chwili obecnej o wiele lepszym sentymentem i inwestorów, i nabywców niż sektor biurowy.

Polski Holding Nieruchomości zawiaduje głównie budynkami biurowymi oraz mieszkalnymi przejętymi od Skarbu Państwa. Jego najemcami są przedsiębiorstwa i placówki dyplomatyczne. Na ostatnie wyniki firmy wpływ miała niewątpliwie nadpodaż powierzchni biurowej w Warszawie.

- Blisko 300 tys. mkw. powierzchni, które wchodzi na rynek, to jest to poziom niespotykany w ostatnich latach - ubolewa Artur Lebiedziński. - W roku 2014 300 tys., podobny plan 2015 i 2016 rok, co oczywiście oznacza, że czynsze idą w dół i następuje presja na właścicieli nieruchomości takich jak my. To się przekłada również na poziom pustostanów.

Inaczej wygląda sytuacja w innych miastach regionalnych. W Polsce powstaje sporo firm z sektora IT, przybywa firm prowadzących outsourcingową obsługę biurową koncernów z całego świata. To powoduje, że sytuacja na rynku nieruchomości komercyjnych w dużych polskich miastach poza Warszawą jest inna, bardziej sprzyjająca.

- Jestem optymistą, chociaż z drugiej strony to, co się stało na rynku biurowym w Warszawie, nakazuje, by podchodzić w sposób dosyć ostrożny do nowych inwestycji, do takiego szerszego planowania. Wydaje mi się jednak, że przed nami dobre lata - podkreśla prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Polski Holding Nieruchomości rozpoczął inwestycje w powierzchnie dla logistyki. Ta część rynku nieruchomości nie była dotąd domeną spółki, jednak wiele wskazuje na jej spory potencjał.

- Logistyka to jest coś, co rzeczywiście idzie najlepiej, bo rośnie zapotrzebowanie na powierzchnie logistyczne - ocenia prezes Artur Lebiedziński. - Tutaj rzeczywiście widać to, że poprawiająca się infrastruktura i wzrost eksportu na rynki europejskie idą bardzo dobrze. Pokazuje to, że rosnący poziom PKB dobrze nastraja na kolejne lata.

W ocenie prezesa PHN, stan polskiej gospodarki pozwala z optymizmem patrzeć na przyszłość polskiego rynku nieruchomości. Widać, że duże polskie miasta cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA