PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PHN z partnerem do realizacji mieszkaniowej części Mola Rybackiego

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 paź 2014 16:58

Należąca do Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. spółka Dalmor S.A. zawarła 30 października z mLocum S.A. umowę Joint Venture w sprawie realizacji zespołu budynków apartamentowych, który powstanie na terenie Mola Rybackiego, w otoczeniu gdyńskiego portu. Umowa rozpoczyna realizację pierwszego etapu inwestycji.

REKLAMA

Przedmiotem umowy JV jest określenie warunków współpracy oraz roli partnerów w realizacji inwestycji mieszkaniowych dla projektu Molo Rybackie. Pierwszy etap inwestycji będzie obejmował wybudowanie 6 budynków mieszkalnych wraz z niezbędną infrastrukturą na nieruchomości należącej do spółki Dalmor S.A., położonej w Gdyni przy ul. Hryniewickiego 10. Pod koniec sierpnia spółki doszły do porozumienia w najistotniejszych kwestiach związanych z projektem. Podpisanie umowy wymagało uzyskania przez obie strony stosownych zgód korporacyjnych. Obecnie firmy opracowują niezbędną dokumentację związaną z realizacją przedsięwzięcia.

Zawarcie umowy Joint Venture z mLocum S.A. wpisuje się w jedno z kluczowych założeń zaktualizowanej długoterminowej strategii Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A., jakim jest realizacja nowoczesnych projektów inwestycyjnych we współpracy z wysokiej klasy partnerami, o uznanej pozycji rynkowej.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z zawarcia umowy realizacji tej wyjątkowej inwestycji z mLocum S.A., (spółką należącą do Grupy mBanku), która jest jedną z wiodących firm deweloperskich w Polsce. Rozpoczęcie sprzedaży mieszkań planowane jest na drugi kwartał 2016 roku. Projekt realizowany będzie w jednej z najlepszych lokalizacji na polskim wybrzeżu - powiedział Krzysztof Rychlicki, prezes zarządu i dyrektor generalny Dalmor S.A.

Przeznaczone pod inwestycję tereny przy ul. Hryniewickiego 10 to sztuczny pirs wysunięty w głąb Zatoki Gdańskiej, z trzech stron otoczony morzem. Obszar należy do dzielnicy Śródmieście i jest postrzegany jako serce Gdyni. Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, w miejscu tym może powstać ok. 70 tys. mkw. GLA powierzchni komercyjnej i ok. 120 tys. mkw. powierzchni mieszkaniowej.

- Podpisanie umowy JV oficjalnie rozpoczyna realizację, wspólnie z PHN, inwestycji Molo Rybackie. Czekają nas prace nad ostatecznym kształtem projektu, tak aby optymalnie wpisał się w przestrzeń miejską. Wierzę, że dzięki niemu obszar Mola nabierze niepowtarzalnego charakteru i pomoże stworzyć nowoczesną przestrzeń miejską, z korzyścią dla mieszkańców Trójmiasta - powiedział Krzysztof Suskiewicz, prezes zarządu mLocum S.A.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA