PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PHN zdradza szczegóły nowych inwestycji komercyjnych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 sty 2013 16:55

PHN zdradza szczegóły nowych inwestycji komercyjnych

Polski Holding Nieruchomości jest już o krok od podpisania umowy z partnerem, który pomoże wybudować wieżowiec PHN Tower przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie. - Wybór partnera, z którym zrealizujemy inwestycję, to kwestia najbliższych miesięcy - powiedział portalowi Propertynews.pl wiceprezes zarządu Grupy PHN, Paweł Laskowski-Fabisiewicz. Spółka pracuje także nad innymi projektami w całej Polsce.

REKLAMA

PHN Tower, jak wszystkie nowe projekty spółki, ma powstać na zasadzie spółki joint-venture. W tym momencie PHN jest na etapie „krótkiej listy", jeśli chodzi o wybór firmy, która pomoże w realizacji wieżowca.

W maju 2012 roku prezes spółki, Wojciech Papierak zapowiedział, że inwestycja może rozpocząć się za 2 lata (tzn. w 2014 roku). Zgodnie z wcześniejszymi informacjami na działce w centrum miasta powstanie około 150-metrowy wieżowiec. Powierzchnia nieruchomości to 0,6 ha.

To nie koniec postępów przy projektach Polskiego Holdingu Nieruchomości. Firma przygotowuje bowiem nowe inwestycje komercyjne na działce przy ul. Głębockiej w Warszawie (przy Trasie Toruńskiej). Obecnie istnieje tam już restauracja McDonald's.

- Rozpoczęliśmy komercjalizację nieruchomości - powiedział Paweł Laskowski-Fabisiewicz. Prawdopodobnie już w najbliższym czasie może na niej powstać salon dealera samochodowego.

Paweł Laskowski-Fabisiewicz nie wyklucza tam jednak budowy większego obiektu handlowego. Możliwa jest m.in. budowa parku handlowego. Ostateczna decyzja w tej sprawie zależy jednak od sytuacji na rynku.

Nieruchomość znajduje się na warszawskiej Białołęce, tuż przy Trasie Toruńskiej, w pobliżu Centrum Handlowego M1 Marki oraz marketu Decathlon.

Firma prowadzi także rozmowy z potencjalnymi partnerami inwestycji w Gdyni. Chodzi o tzw. Port Rybacki. PHN pod koniec ub. roku rozpoczął poszukiwania firmy, która pomoże jej w zrealizowaniu kompleksu mieszkalno-biurowo-handlowego. Jak zapowiedział wiceprezes zarządu, w celu zrealizowania tej inwestycji PHN może współpracować nawet z trzema inwestorami.

Działka, na której planowana jest inwestycja, położona jest w centrum Gdyni na nabrzeżu Mola Rybackiego. W pobliżu znajduje się m.in. apartamentowiec Sea Towers oraz centrum handlowe Gemini. Grunt należy do jednej ze spółek zależnych wchodzących w skład grupy kapitałowej Polskiego Holdingu Nieruchomości, firmy Dalmor.

PHN będzie przygotowywało kolejne projekty komercyjne, skupiając się na segmencie biurowym, handlowym i logistycznym. Jak zapowiedział prezes firmy, PHN interesuje się dobrymi lokalizacjami w największych polskich miastach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA