PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pierwsza umowa najmu w Spektrum Tower

  • Autor: propertynews.pl
  • 07 maj 2014 10:08

Europa Capital, w imieniu Europa Fund III, sfinalizowała umowę wynajmu ponad 600 mkw. powierzchni w warszawskim biurowcu Spektrum Tower. Pierwszym najemcą jest polski oddział firmy Becker Energy.

REKLAMA

Spektrum Tower to usytuowany w ścisłym centrum Warszawy, budynek biurowy oferujący powierzchnię 28 000 mkw. Wcześniej w całości był zajmowany przez operatora telekomunikacyjnego TP SA. Inwestycja znajduje się przy ul. Twardej, którą od Ronda ONZ i stacji drugiej linii metra dzieli tylko kilkadziesiąt metrów. Lokalizacja ta zapewnia łatwy dojazd transportem publicznym, a pięciopoziomowy podziemny parking
z 318. miejscami postojowymi stawia biurowiec na pierwszym miejscu pod względem stosunku liczby miejsc parkingowych do powierzchni (jedno na 89 mkw) w biznesowym centrum Warszawy. Najemcy i odwiedzający będą mogli również korzystać z położonych nieopodal rozlicznych hoteli, sklepów i restauracji.

- Decyzja spółki Becker dotycząca wynajmu powierzchni w Spektrum Tower potwierdza, że jest to jedna z najdogodniej położonych i najłatwiej dostępnych lokalizacji w centrum Warszawy. Biurowiec jest w stanie zapewnić najemcom indywidualne rozwiązania na atrakcyjnym cenowo poziomie. Mimo że renowacja dopiero się rozpoczęła, już widzimy wysoki poziom zainteresowania powierzchnią zarówno na wyższych piętrach, jak i w niższej części budynku tzw. podium - mówi James Pennington z Europa Capital.

Remont budynku na dużą skalę przewiduje nową elewacją budynku w części podium, nowe lobby wejściowe, aranżację zieleni przed budynkiem, a także budowę otwartych tarasów oraz wymianę większości instalacji w budynku. Po zakończeniu zaplanowanych prac, jesienią 2014 Spektrum Tower będzie oferować najwyższej klasy nowoczesną przestrzeń biurową z centrum konferencyjnym oraz miejscami usługowymi. Jednym z elementów renowacji będzie także zastosowanie w rozwiązań przyjaznych dla środowiska - zgodnych z standardami certyfikacji BREEAM.

- Pierwsza umowa najmu została podpisana jeszcze przed rozpoczęciem rozległego programu renowacji Spektrum, co pokazuje, że budynek jest atrakcyjny dla najemców, skłonnych do podjęcia wcześniejszego zobowiązania dla wydajnej, konkurencyjnej cenowo powierzchni biurowej klasy A usytuowanej w sercu biznesowego centrum Warszawy - powiedziała Ewelina Kałużna, dyrektor w Colliers International.

W procesie wynajmu właściciel inwestycji był reprezentowany przez Colliers International, natomiast najemca przez Skyline Real Estate.
Szczegółowa specyfikacja techniczna budynku, która została przygotowana przez WX Management Sp z o.o., jest umieszczona na stronie www.spektrumtower.com i przewyższa jakością większość innych powierzchni biurowych dostępnych obecnie na rynku.

Od 1995 zarząd Europa Capital utworzył łącznie siedem funduszy nieruchomości i uczestniczył w ponad osiemdziesięciu transakcjach na łączną sumę 8 bilionów euro w osiemnastu krajach europejskich. Europa Fund korzysta z utworzonej przez Europa Capital sieci partnerów w całej Europie, którzy współinwestują w przejęcia przeprowadzane przez Europa Funds. Te relacje partnerskie zarówno krajowe jak i oparte na joint venture w niektórych wypadkach trwają już ponad 20 lat.
Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA