PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pierwszy biurowiec w Szczecinie zdobył certyfikat BREEAM In Use

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 sty 2013 09:29

Pierwszy biurowiec w Szczecinie zdobył certyfikat BREEAM In Use

Centrum Biurowe Maris jako pierwszy budynek biurowy w Szczecinie otrzymał certyfikat BREEAM In Use. Biurowiec należy do Bywater Properties.

REKLAMA

Położony w centralnej części Szczecina biurowiec Maris oferuje ponad 5 000 mkw. powierzchni biurowej i usługowej, rozmieszczonej na pięciu kondygnacjach. Do dyspozycji najemców budynku pozostaje również 3-poziomowy podziemny parking na 120 miejsc.

Centrum Biurowe Maris znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie więzów komunikacyjnych Szczecina: Trasy Zamkowej oraz Alei Wyzwolenia.

Właścicielem i zarządcą Centrum Biurowego Maris jest firma Bywater Properties, zajmująca się inwestowaniem w nieruchomości komercyjne w Polsce i Wielkiej Brytanii. W Polsce portfolio nieruchomości firmy tworzą budynki biurowe i handlowo-usługowe w Trójmieście, Poznaniu, Szczecinie i Jeleniej Górze.

 

  • Projektant 2013-03-20 18:55:50
    Temat certyfikatów BREEAM jest czysto marketingowym chwytem mającym skłonić osoby nie mjące pojęcia o co chodzi do wyłożenia większych pieniędzy za budynek, który ma bardzo nieiwiele lub kompletnie nic wspólnego z ekologią i oszczędnością energii .
    Analogicznie jest z certyfikatem LEED. Można spokojnie powiedzieć , że jest to wyłudzanie pieniędzy od naiwnych.
    Wystarczy porównać , dla takich budynków i normalnych biurowców parametry obliczonych charakterystyk energetycznych zgodnie z polskimi przepisami . Jedynymi znaczącymi wskaźnikami świadczącymi o szczędności energii są GREEN BUILDING ( wdrożony przez Komisję Europejską do stosowania w całej UE) lub amerykański ENERGY STAR (ale nie jest on możliwy do zastosowania w Polsce). Najlepszym dowodem na zupełny brak przystawalności certyfikatów LEED i BREEAM do polskiej ( i podobnych krajów) sytuacji jest fakt, że zarówno Niemcy jak i Francja opracowały ( lub jeszcze doskonalą ) własne systemy certyfikacyjne. Japonia przykładowo zupełnie nie korzysta z certyfikatów LEED ani BREEAM stosując od dawna własne CASBE .

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA