PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pierwszy polski REIT już na parkiecie!

  • Autor: propertynews.pl
  • 13 kwi 2017 10:51

Pierwszy polski REIT już na parkiecie! na zdjęciu Dorota Wysokińska-Kuzdra, Prezes Zarządu Griffin Premium RE.., Rafał Pomorski, Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy Griffin Premium RE… Credits: GPW

To początek REIT-ów w Polsce, ale to początek w dobrej skali - powiedział Przemysław Krych, założyciel, prezes zarządu Griffin Real Estate, komentując dzisiejsze wejście Griffin Premium RE.. na parkiet. Kurs spółki na otwarciu wyniósł 5,7 zł, a GPW już dawno nie widziała takich tłumów na debiucie.

REKLAMA

– Bardzo nas cieszy, że Griffin Premium RE.. jest pierwszą spółką typu REIT notowaną na warszawskim parkiecie. W pewnym sensie, otwieramy nowy rozdział w rozwoju GPW i polskiego rynku kapitałowego. Dotychczas bowiem polscy inwestorzy, szczególnie inwestorzy indywidualni, nie mieli tak dogodnej możliwości zainwestowania w rynek nieruchomości komercyjnych. Kupując akcje Griffin Premium RE.., mogą pośrednio stać się współwłaścicielami 9 atrakcyjnych nieruchomości biurowych i biurowo-handlowych o łącznej wartości ponad 500 mln euro, które znajdują się w naszym portfelu, i tym samym mieć udział w dochodach z wynajmu tych nieruchomości. Mimo że w Polsce jesteśmy wciąż na etapie tworzenia legislacji regulującej działalność podmiotów typu REIT, my już dzisiaj oferujemy inwestorom korzyści klasycznego REIT, tj. wypłatę w formie regularnej dywidendy środków finansowych pochodzących z wynajmu nieruchomości komercyjnych – powiedziała Dorota Wysokińska-Kuzdra, prezes Griffin Premium RE..

- Griffin Premium RE.. to platforma która ma rosnąć. Pieniądze, które zostały zebrane w ramach oferty publicznej będą przeznaczone na zakup czterech kolejnych obiektów. Ale to nie koniec. Firma będzie nadal gromadziła kapitał, kupowała nowe nieruchomości zwiększające przychody, tak żeby wypłacać stałą dywidendę - zapowiedział Przemysław Krych.

Dodał, że dzisiejszy debiut Griffin Premium RE.. na GPW to początek REIT-ów w Polsce i jeśli inne spółki pójdą tym śladem, rynek ma szanse się rozwinąć. Zaznaczył jednak, że potrzebne są nowe przepisy, także podatkowe, zachęcające zagraniczny kapitał do inwestowania w Polsce.

W ramach oferty 5.233.019 walorów trafiło do inwestorów indywidualnych, a 83.934.204 do instytucji. Papiery były sprzedawane po 5,70 zł za sztukę.
 
Wartość przeprowadzonej oferty wynosiła 508,3 mln zł.

Pieniądze z emisji nowych akcji spółka planuje przeznaczyć na nabycie wrocławskiego projektu West Link, a pozostałe środki na inwestycje w warszawskie projekty biurowe: Beethovena I i II w południowej części Centralnego Obszaru Biznesu oraz Browary – blisko centrum.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA