PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pierwszy polski REIT wchodzi na giełdę

  • Autor: propertynews.pl
  • 29 sie 2016 15:27

Pierwszy polski REIT wchodzi na giełdę Radosław Świątkowski, prezes REINO Dywidenda Plus

Znamy szczegóły nowej oferty publicznej pierwszego polskiego REIT-u. Reino Dywidenda Plus chce zebrać wśród inwestorów do 300 mln zł.

REKLAMA

Jak już informowaliśmy, spółka zwiesiła ofertę w czerwcu ze względu na niepewne otoczenie rynkowe związane z decyzją o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

- Sytuacja na rynku kapitałowym ustabilizowała się. Jest więcej optymizmu i znacznie mniej emocji. Z uwagi na duże zainteresowanie naszym projektem, postanowiliśmy wznowić ofertę niezwłocznie po zakończeniu wakacji. Wciąż za mało na rynku jest spółek dywidendowych, a stały dochód z najlepszych polskich biurowców to poszukiwana i niezwykle atrakcyjna alternatywa dla lokat i obligacji. Chcemy, by jak najszybciej stała się dostępna dla polskich inwestorów – mówi Radosław Świątkowski, prezes REINO Dywidenda Plus. – Sprzyjające są także sygnały z otoczenia prawnego. Polskie REIT-y zostały zaprezentowane jako ważna część Programu Budowy Kapitału, w sposób wykazujący pełne zrozumienie dla konieczności wprowadzenia jednorazowego opodatkowania dochodów. Wiadomo już, że Ministerstwo Finansów pracuje nad specjalną ustawą – dodaje Radosław Świątkowski.

Zgodnie ze zaktualizowanym harmonogramem oferty budowa księgi popytu ruszy 9 września br. Zapisy na akcje potrwają od 13 do 15 września w transzy detalicznej i o dzień dłużej w transzy instytucjonalnej.  Spółka chce pozyskać w IPO do 300 mln zł. Wpływy z emisji zostaną w całości przeznaczone na dalsze zwiększeni portfela nieruchomości biurowych, w którego skład wchodzą obecnie w pełni wynajęte biurowce klasy A w Gdańsku (Alchemia I) oraz Poznaniu (Malta House).

REINO Dywidenda Plus jest pierwszym polskim REIT-em (ang. Real Estate Investement Trust) w formie spółki akcyjnej. Prowadzi działalność, by regularnie dzielić się z akcjonariuszami zyskiem wypracowywanym z najmu nieruchomości komercyjnych o wysokim międzynarodowym standardzie. Coroczną wypłatę nie mniej niż 90 proc.zysku gwarantuje statut spółki.

W 2016 r. spółka wypłaciła swoim dotychczasowym akcjonariuszom dywidendę  w wysokości 100 proc. zysku wypracowanego w 2015 r., zapewniającą dotychczasowym akcjonariuszom roczną stopę zwrotu na poziomie 5 proc.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA