PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pierwszy w Polsce biurowiec plus energetyczny

  • Autor: Dariusz Ciepiela
  • 11 cze 2015 11:26

Pierwszy w Polsce biurowiec plus energetyczny Mirosław Czarnik, prezes zarządu Górnośląskiego Parku Przemysłowego

GPP przygotowuje się do budowy czwartego biurowca. Będzie to pierwszy w Polsce plus energetyczny budynek biurowy, budynek który produkuje więcej energii niż sam zużywa – mówi wnp.pl Mirosław Czarnik, prezes zarządu Górnośląskiego Parku Przemysłowego (GPP) w Katowicach.

REKLAMA

Obecnie trwają rozmowy z potencjalnym najemcą, który do końca czerwca br. ma podjąć decyzję, czy wynająć powierzchnię w nowym budynku GPP. Jeżeli decyzja będzie pozytywna to w lipcu GPP ruszy z budową, by za rok oddać budynek do użytkowania. Jeżeli ten potencjalny najemca zrezygnuje z najmu to budynek i tak powstanie, ale nie w 2016 r. lecz może w 2017 r.

Nowy budynek ma mieć powierzchnię 7,5 tys. mkw., a jego koszt to ok. 35-40 mln zł w zależności od zastosowanych technologii.

- Rozważamy wybudowanie pierwszego w Polsce plus energetycznego budynku biurowego - wtedy koszt szacunkowy ok. 40 mln zł, nasz dotychczasowy standard to koszt 35-36 mln zł - wyjaśnia Mirosław Czarnik.

Jak dodaje, budowa budynku biurowego Bloch, bo taką nazwę dla niego przewidziano, od nazwiska urodzonego na Śląsku noblisty Konrada Blocha, będzie zwieńczeniem 10 lat ciężkiej pracy GPP i członków Pierwszego Polskiego Klastra Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego, w wyznaczaniu standardów dla budynków biurowych 21 wieku - budynków zrównoważonych, energooszczędnych i co najważniejsze przyjaznych użytkownikom.

Obecnie w skład GPP wchodzą trzy budynki: Goeppert – Mayer, Stern oraz Alder.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • BZ 2015-06-12 09:31:07
    Przecież jest napisane wyraźnie : na terenie Górnośląskiego Parku Przemysłowego w Katowicach. Nie rozumiem więc w czym widzisz problem?
  • JB 2015-06-12 09:01:48
    Brakuje informacji gdzie powstanie ten budynek. Podstawowa zasada definicji informacji 5 W się kłania. Where?

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA