PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pierwszy w Polsce biurowiec plus energetyczny

  • Autor: Dariusz Ciepiela
  • 11 cze 2015 11:26

Pierwszy w Polsce biurowiec plus energetyczny Mirosław Czarnik, prezes zarządu Górnośląskiego Parku Przemysłowego

GPP przygotowuje się do budowy czwartego biurowca. Będzie to pierwszy w Polsce plus energetyczny budynek biurowy, budynek który produkuje więcej energii niż sam zużywa – mówi wnp.pl Mirosław Czarnik, prezes zarządu Górnośląskiego Parku Przemysłowego (GPP) w Katowicach.

REKLAMA

Obecnie trwają rozmowy z potencjalnym najemcą, który do końca czerwca br. ma podjąć decyzję, czy wynająć powierzchnię w nowym budynku GPP. Jeżeli decyzja będzie pozytywna to w lipcu GPP ruszy z budową, by za rok oddać budynek do użytkowania. Jeżeli ten potencjalny najemca zrezygnuje z najmu to budynek i tak powstanie, ale nie w 2016 r. lecz może w 2017 r.

Nowy budynek ma mieć powierzchnię 7,5 tys. mkw., a jego koszt to ok. 35-40 mln zł w zależności od zastosowanych technologii.

- Rozważamy wybudowanie pierwszego w Polsce plus energetycznego budynku biurowego - wtedy koszt szacunkowy ok. 40 mln zł, nasz dotychczasowy standard to koszt 35-36 mln zł - wyjaśnia Mirosław Czarnik.

Jak dodaje, budowa budynku biurowego Bloch, bo taką nazwę dla niego przewidziano, od nazwiska urodzonego na Śląsku noblisty Konrada Blocha, będzie zwieńczeniem 10 lat ciężkiej pracy GPP i członków Pierwszego Polskiego Klastra Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego, w wyznaczaniu standardów dla budynków biurowych 21 wieku - budynków zrównoważonych, energooszczędnych i co najważniejsze przyjaznych użytkownikom.

Obecnie w skład GPP wchodzą trzy budynki: Goeppert – Mayer, Stern oraz Alder.

  • BZ 2015-06-12 09:31:07
    Przecież jest napisane wyraźnie : na terenie Górnośląskiego Parku Przemysłowego w Katowicach. Nie rozumiem więc w czym widzisz problem?
  • JB 2015-06-12 09:01:48
    Brakuje informacji gdzie powstanie ten budynek. Podstawowa zasada definicji informacji 5 W się kłania. Where?

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA