PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Piotr Uszok: Nowe inwestycje będą sprzyjały rozwojowi rynku nieruchomości

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 lis 2012 12:53

Kryzys gospodarczy ostatnich lat wstrzymał realizację kilku projektów biurowych w Katowicach, ale zdaniem prezydenta Piotra Uszoka obecnie widać pewne ożywienie na rynku i chęć deweloperów do wznowienia ich realizacji. Miastu zależy także na nowych inwestycjach hotelowych.

REKLAMA

- Miasto bardzo mocno wspiera różne kampanie promocyjne związane głównie z sektorami BPO i IT, tak żeby firmy te lokowały tu swoje siedzimy. To zwiększa zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe - mówi prezydent Katowic.

Piotr Uszok podkreśla, że jest spora grupa nowych firm, które wyrażają chęć inwestycji w stolicy Górnego Śląska i otworzenia tu swoich oddziałów. - To szansa, żeby młode osoby po skończeniu studiów nie wyjeżdżały do innych ośrodków metropolitarnych, tylko pozostały w Katowicach - mówi Uszok.

Jego zdaniem, żeby w mieście dobrze się mieszkało, potrzebna jest ciekawa i dobrze płatna praca, atrakcyjne warunki zamieszkania i możliwość spędzenia wolnego czasu. Stąd tak duże zaangażowanie miasta w inwestycje kulturalne i organizację imprez sportowych. - Sądzę, że to wszystko będzie sprzyjało dalszemu rozwojowi rynku nieruchomości - przekonuje Piotr Uszok.

Prezydent Uszok podkreśla, że zależy mu również na lokowaniu nowych obiektów hotelowych w Katowicach. - Ruch biznesowy, który generuje zapotrzebowanie na miejsca w hotelach, ciągle rośnie, ale - co bardzo ważne - realizujemy Międzynarodowe Centrum Kongresowe, które będzie doskonałym miejscem na organizację różnych wydarzeń gospodarczych - argumentuje prezydent Katowic.

Wśród głównych atutów Katowic prezydent Uszok wymienia doskonalą lokalizację. - Miasto położone jest pomiędzy trzema lotniskami w zasięgu ok. 100 km. Mamy też bardzo dobrze rozwiniętą sieć drogową i dużą liczbę uczelni wyższych z profilem kształcenia na kierunkach technicznych - wylicza.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA