PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Piotr Uszok: Nowe inwestycje będą sprzyjały rozwojowi rynku nieruchomości

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 lis 2012 12:53

Kryzys gospodarczy ostatnich lat wstrzymał realizację kilku projektów biurowych w Katowicach, ale zdaniem prezydenta Piotra Uszoka obecnie widać pewne ożywienie na rynku i chęć deweloperów do wznowienia ich realizacji. Miastu zależy także na nowych inwestycjach hotelowych.

REKLAMA

- Miasto bardzo mocno wspiera różne kampanie promocyjne związane głównie z sektorami BPO i IT, tak żeby firmy te lokowały tu swoje siedzimy. To zwiększa zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe - mówi prezydent Katowic.

Piotr Uszok podkreśla, że jest spora grupa nowych firm, które wyrażają chęć inwestycji w stolicy Górnego Śląska i otworzenia tu swoich oddziałów. - To szansa, żeby młode osoby po skończeniu studiów nie wyjeżdżały do innych ośrodków metropolitarnych, tylko pozostały w Katowicach - mówi Uszok.

Jego zdaniem, żeby w mieście dobrze się mieszkało, potrzebna jest ciekawa i dobrze płatna praca, atrakcyjne warunki zamieszkania i możliwość spędzenia wolnego czasu. Stąd tak duże zaangażowanie miasta w inwestycje kulturalne i organizację imprez sportowych. - Sądzę, że to wszystko będzie sprzyjało dalszemu rozwojowi rynku nieruchomości - przekonuje Piotr Uszok.

Prezydent Uszok podkreśla, że zależy mu również na lokowaniu nowych obiektów hotelowych w Katowicach. - Ruch biznesowy, który generuje zapotrzebowanie na miejsca w hotelach, ciągle rośnie, ale - co bardzo ważne - realizujemy Międzynarodowe Centrum Kongresowe, które będzie doskonałym miejscem na organizację różnych wydarzeń gospodarczych - argumentuje prezydent Katowic.

Wśród głównych atutów Katowic prezydent Uszok wymienia doskonalą lokalizację. - Miasto położone jest pomiędzy trzema lotniskami w zasięgu ok. 100 km. Mamy też bardzo dobrze rozwiniętą sieć drogową i dużą liczbę uczelni wyższych z profilem kształcenia na kierunkach technicznych - wylicza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA