PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Platinum Properties Group podnosi prognozę zysku na 2013 rok

  • Autor: ISB
  • 06 sie 2012 20:26

Firma deweloperska Platinum Properties Group, notowana na rynku NewConnect, która planuje zadebiutować na GPW, zaktualizowała prognozy finansowe. Nowe szacunki zakładają przychody na poziomie 30 mln zł w 2012 roku i 103 mln zł w 2013. Z kolei zysk netto w 2012 ma wynieść 12 mln zł (wobec wcześniej planowanych 18 mln zł) i wzrosnąć do 32 mln zł (wobec 19 mln zł wcześniej) w 2013, podała spółka w komunikacie.

REKLAMA

"W świetle aktualizacji prognozy finansowej - przychody ogółem netto mają wynieść w 2012 roku 30 mln zł (poprzednio 52 mln zł), zaś w 2013 roku 103 mln zł (poprzednio 504 mln zł). W przypadku aktualizacji zysku netto grupy, prognoza zakłada osiągnięcie w 2012 roku 12 mln zł (wobec wcześniej planowanych 18 mln zł). W roku 2013 PPG spodziewa się wypracować 32 mln zł czystego zysku (przy poprzedniej projekcji było to 19 mln zł). Zmiana prognoz jest spowodowana przesunięciem o jeden rok planowanego rozpoczęcia inwestycji Svetly Dali z uwagi na późniejszy niż pierwotnie planowano termin oferty publicznej przed debiutem na GPW. Większość pozyskanych środków spółka planuje przeznaczyć na sfinansowanie rozpoczęcia inwestycji w Rosji" - czytamy w komunikacie.

„Główne przesłanki do aktualizacji prognozy to przesunięcie o rok rozpoczęcia inwestycji Svetly Dali oraz wzrost wartości aktywów grupy. Planujemy przeprowadzenie oferty publicznej, tak szybko jak to będzie możliwe, jednak już dziś możemy zakładać, że późniejsze pozyskanie środków finansowych, oznacza przesunięcie rozpoczęcia prac budowlanych pod Moskwą" - powiedział wiceprezes spółki Gustaw Groth, cytowany w komunikacie.

Przesunięcia w czasie wyników finansowych są widoczne w kolejnych latach. PPG prognozowała wcześniej, że w roku 2014 osiągnie przychody na poziomie 619 mln zł i zysk netto w wysokości 65,5 mln zł. Obecnie prognoza została wydłużona do 2015 r. i zakłada przychody na poziomie 577 mln zł w 2014 r. i 731 mln zł rok później. Zysk netto ma wynieść 36 mln w 2014 r., by wzrosnąć do 64 mln zł w 2015, wskazuje spółka.

KNF pod koniec marca br. zatwierdziła dokument rejestrowy spółki, zaś PPG złożyła w kwietniu br. do Komisji Nadzoru Finansowego dokument ofertowy oraz podsumowujący. Dokumenty te stanowią prospekt emisyjny, którego zatwierdzenie umożliwi przeprowadzenie emisji akcji serii E, oraz przeniesienie notowań PPG z rynku NewConnect na GPW.

Prognozy zostały poddane audytowi biegłych rewidentów zgodnie z zasadami dotyczącymi sporządzania prospektu emisyjnego. „Jesteśmy przekonani, że prezentowane prognozy i założenia do nich po aktualizacji, oraz zweryfikowaniu ich przez biegłych rewidentów, w pełni potwierdzają potencjał spółki związany z prowadzonymi projektami. Warto podkreślić, że uwzględniony został wzrost wartości poszczególnych inwestycji i choć mamy do czynienia z przesunięciem poszczególnych wyników o rok, to także ich znaczną aprecjacją" - dodał wiceprezes spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA