PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Poczta Polska podpisała umowę z PHN

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 sie 2012 10:08

Poczta Polska podpisała umowę z PHN

Poczta Polska i Polski Holding Nieruchomości SA podpisały 1 sierpnia umowę najmu powierzchni biurowej w Intraco. Jest to pierwszy z dwóch kontraktów, przewidzianych w umowie przedwstępnej, na mocy których Poczta Polska docelowo przeniesie swoją siedzibę do nowoczesnego biurowca na Domaniewskiej, który wybuduje Polski Holding Nieruchomości, właściciel Intraco.

REKLAMA

Pod koniec czerwca firmy podpisały umowę przedwstępną na wynajem powierzchni biurowej w Intraco oraz nowopowstającym biurowcu na Mokotowie. Warunkiem zawartym w porozumieniu jest podpisanie dwóch właściwych umów regulujących szczegóły przyszłej współpracy: do 1 sierpnia na najem biur w Intraco a do 1 października br. umowy typu pre-let na biurowiec przy Domaniewskiej 37C. Pierwsza z umów została właśnie podpisana a druga jest w trakcie negocjacji.

- Cieszymy się z pomyślnego zakończenia negocjacji z Pocztą Polską. Podpisana umowa otwiera nam drogę do dalszych rozmów o warunkach najmu powierzchni w nowym projekcie Domaniewska, który będzie budowany w systemie Built-To-Suit czyli z uwzględnieniem już w fazie projektowania specyficznych potrzeb najemcy. Zarówno podpisana jak i negocjowana umowa opierają się w pełni na warunkach rynkowych, korzystnych dla obu stron - komentuje Paweł Laskowski-Fabisiewicz, wiceprezes PHN SA.

W Intraco Poczta Polska wynajmie około 7 tys. mkw.  powierzchni biurowych. W ramach umowy Intraco, które jest stroną umowy reprezentującą Grupę PHN, zapewni Poczcie w pełni wyposażone i zaadaptowane do wymogów Poczty biura jak również umożliwi ekspozycję logo spółki.

Poczta Polska pozostanie w Intraco do 2015 roku czyli do czasu ukończenia inwestycji przy ul. Domaniewskiej 37C, Właśnie tam znajdzie się siedziba Centrali Poczty Polskiej.

Biurowiec Domaniewska 37C w Warszawie jest obecnie w fazie projektowej. Na działce o powierzchni około 1,3 hektara przy ul. Domaniewskiej powstanie obiekt w standardzie klasy A o planowanej powierzchni użytkowej [GLA] około 28 tys. mkw.  Poczta Polska ma ostatecznie wynająć blisko 13 tys. mkw., czyli ponad 45 proc. powierzchni, przenosząc jednostki centrali znajdujące się w kilku lokalizacjach w ścisłym centrum Warszawy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA