PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Podsumowanie roku firmy Skanska

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 mar 2015 14:05

2014 rok był kolejnym, w którym Grupa Skanska odnotowała znaczący wzrost w Polsce. Łączne przychody wszystkich jednostek Skanska działających na polskim rynku wyniosły niemal 5,1 mld zł, a zysk operacyjny 397 mln zł. Pracę w Skanska rozpoczęło ponad 1000 nowych pracowników. Rok 2015 zapowiada się również dobrze. Skanska widzi największe szanse w dalszym rozwijaniu działalności na rynkach lokalnych.

REKLAMA

Grupa Skanska zatrudniająca 7,5 tys. specjalistów jest obecnie największą firmą budowlano-deweloperską w naszym kraju. Działa w prawie wszystkich obszarach rynku - jako spółka budowlana oraz jako deweloper budynków biurowych i osiedli mieszkaniowych. Jest także zainteresowana projektami z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego.

W sumie, w 2014 roku firma realizowała ponad 1300 kontraktów, zlokalizowanych w niemal każdym zakątku Polski. Na liście zamkniętych inwestycji można znaleźć takie projekty jak budowa Drogowej Trasy Średnicowej G1 w Gliwicach, stworzenie hybrydowych sal operacyjnych w szpitalu specjalistycznym w Grudziądzu czy rewitalizacja fragmentu fabryki Scheiblera w Łodzi na potrzeby inkubatora sztuki. W ubiegłym roku Skanska S.A. podpisała prawie tysiąc umów z klientami prywatnymi i publicznymi. Portfel zamówień jest podzielony niemal po połowie pomiędzy kontrakty inżynieryjne i kubaturowe. Rok 2014 to także szósty z kolei rok, kiedy Skanska S.A. zwiększyła swój udział w rynku budowlanym. W porównaniu z rokiem 2009 udział ten wzrósł o ponad połowę. Szczególnie intensywnie firma rozwija się na rynkach lokalnych.

- Umocnienie obecności w regionach to jeden z naszych głównych celów biznesowych. W 2015 roku zamierzamy kontynuować tę strategię i dalej wzmacniać naszą lokalną obecność - mówi Krzysztof Andrulewicz, prezes zarządu Skanska S.A.

Firma posiada struktury działające już praktycznie w każdym województwie i w zdecydowanej większości powiatów. W 2014 r. dodatkowo otworzyła Oddziały Budownictwa Inżynieryjnego w Łodzi i Bydgoszczy oraz Budownictwa Ogólnego w Gdańsku. Spółka prowadzi intensywną rekrutację.

- W 2014 roku zatrudniliśmy do naszych oddziałów w całym kraju ponad 1000 pracowników umysłowych i produkcyjnych. W tym roku również będziemy prowadzić intensywną rekrutację. Aktywnie poszukujemy specjalistów z uprawnieniami, nie tylko w obszarze budownictwa ogólnego, drogowego i mostowego. Szukamy osób z doświadczeniem w instalacjach elektrycznych, sanitarnych czy budownictwie kolejowym. Jak co roku mamy ciekawą ofertę praktyk dla studentów, którzy chcą zdobyć doświadczenie w branży budowlanej - mówi Katarzyna Skorupka-Podziewska, dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi w Skanska S.A.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA