PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pokłosie złych decyzji

 • Autor: propertynews.pl
 • 23 maj 2013 14:40

Pokłosie złych decyzji

Najpierw dostrzegł potencjał drzemiący w prywatnej opiece medycznej. Z jednej prywatnej kliniki w Warszawie stworzył ogólnopolską sieć, którą później sprzedano za 400 milionów euro. W 2008 roku był już gotowy na kryzys i szykował się na okazje pojawiające się na rynku nieruchomości. Teraz przygotowuje inwestycje o wartości pół miliarda euro - rozmawiamy z Przemysławem Krychem, prezesem Griffin Group.

REKLAMA

Na rynku nieruchomości komercyjnych powszechna jest opinia, że Polska pozostanie areną spektakularnych transakcji, a cały świat zbiera środki na zakupy w naszym kraju. Czy zgodzi się Pan z tą opinią?
Polska nie jest kluczowym rynkiem dla najpoważniejszych inwestorów. Nie ma też szczególnie wielu obiektów, które mogłyby ich przyciągnąć. Stwierdzenie, że cały świat zbiera na polskie nieruchomości jest zatem mocno przesadzone i można je porównać z powtarzanymi wielokrotnie zapowiedziami pojawienia się w naszym kraju nowych znaczących graczy m.in. z Zatoki Perskiej. Jak dotąd skala ich zaangażowania nie zbliżyła się do oczekiwań. Bezpośrednio wzięli udział jedynie w transakcjach obejmujących najbardziej „core'owe" aktywa, jak np. Warsaw Financial Center. Tamtejsze fundusze najczęściej decydują się na obecność pośrednią, poprzez finansowanie projektów zarządzanych przez inne podmioty. Griffin Group współpracuje z nimi już od 2006 r.

Mogę natomiast zgodzić się z tezą, że wielu inwestorów patrzy na nasz kraj z zainteresowaniem, ponieważ, jako rynek rozwijający się, generuje ciekawe możliwości. Nie musi to jednak oznaczać bezpośredniego zaangażowania, spodziewam się raczej większego otwarcia na współpracę z partnerami posiadającymi lokalne doświadczenie. To nie muszą być projekty postrzegane obecnie jako najbardziej atrakcyjne - większe perspektywy widzę przed tymi, które nie są jeszcze doceniane, a największą wartość osiągną np. po połączeniu w atrakcyjny portfel.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

 • mietek59 2013-06-21 22:21:31
  i znowu sukces.team jest dobry.procesy decyzyjne zachodzą.to nie urzędasy.to dobra firma z doświadczonym prezesem.
  i tak sukces za sukcesem.
  i znowu sukces.
  howgh
 • punch 2013-05-24 11:37:28
  Bardzo ciekawy, pozytywny artykuł i budujące z niego wnioski.
 • spectator 2013-05-23 15:54:28
  Gość. Bardzo mądry facet. OFE i inni mogą tylko pluć sobie w brodę, że nie jemu tylko innym (nie będę wymieniał z nazwy) dali pieniądze. Dzisiaj wszystkie polskie fundusze są pod wodą, a tu za 5 lat będzie bogato.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA