PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pokłosie złych decyzji

 • Autor: propertynews.pl
 • 23 maj 2013 14:40

Pokłosie złych decyzji

Najpierw dostrzegł potencjał drzemiący w prywatnej opiece medycznej. Z jednej prywatnej kliniki w Warszawie stworzył ogólnopolską sieć, którą później sprzedano za 400 milionów euro. W 2008 roku był już gotowy na kryzys i szykował się na okazje pojawiające się na rynku nieruchomości. Teraz przygotowuje inwestycje o wartości pół miliarda euro - rozmawiamy z Przemysławem Krychem, prezesem Griffin Group.

REKLAMA

Na rynku nieruchomości komercyjnych powszechna jest opinia, że Polska pozostanie areną spektakularnych transakcji, a cały świat zbiera środki na zakupy w naszym kraju. Czy zgodzi się Pan z tą opinią?
Polska nie jest kluczowym rynkiem dla najpoważniejszych inwestorów. Nie ma też szczególnie wielu obiektów, które mogłyby ich przyciągnąć. Stwierdzenie, że cały świat zbiera na polskie nieruchomości jest zatem mocno przesadzone i można je porównać z powtarzanymi wielokrotnie zapowiedziami pojawienia się w naszym kraju nowych znaczących graczy m.in. z Zatoki Perskiej. Jak dotąd skala ich zaangażowania nie zbliżyła się do oczekiwań. Bezpośrednio wzięli udział jedynie w transakcjach obejmujących najbardziej „core'owe" aktywa, jak np. Warsaw Financial Center. Tamtejsze fundusze najczęściej decydują się na obecność pośrednią, poprzez finansowanie projektów zarządzanych przez inne podmioty. Griffin Group współpracuje z nimi już od 2006 r.

Mogę natomiast zgodzić się z tezą, że wielu inwestorów patrzy na nasz kraj z zainteresowaniem, ponieważ, jako rynek rozwijający się, generuje ciekawe możliwości. Nie musi to jednak oznaczać bezpośredniego zaangażowania, spodziewam się raczej większego otwarcia na współpracę z partnerami posiadającymi lokalne doświadczenie. To nie muszą być projekty postrzegane obecnie jako najbardziej atrakcyjne - większe perspektywy widzę przed tymi, które nie są jeszcze doceniane, a największą wartość osiągną np. po połączeniu w atrakcyjny portfel.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

 • mietek59 2013-06-21 22:21:31
  i znowu sukces.team jest dobry.procesy decyzyjne zachodzą.to nie urzędasy.to dobra firma z doświadczonym prezesem.
  i tak sukces za sukcesem.
  i znowu sukces.
  howgh
 • punch 2013-05-24 11:37:28
  Bardzo ciekawy, pozytywny artykuł i budujące z niego wnioski.
 • spectator 2013-05-23 15:54:28
  Gość. Bardzo mądry facet. OFE i inni mogą tylko pluć sobie w brodę, że nie jemu tylko innym (nie będę wymieniał z nazwy) dali pieniądze. Dzisiaj wszystkie polskie fundusze są pod wodą, a tu za 5 lat będzie bogato.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA