PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polacy pierwsi na Szczycie Rondo 1

  • Autor: propertynews.pl
  • 13 mar 2017 07:44

Polacy pierwsi na Szczycie Rondo 1 Piotr Łobodziński

Siódma edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1 za nami. Jak co roku, impreza przyciągnęła rzeszę amatorów jak również najlepszych zawodników z Polski i zagranicy, polskie gwiazdy oraz specjalnych gości – dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych w Kraśniku i rzeszę kibiców. Pomimo silnej konkurencji zagranicznej, triumfowali Polacy.

REKLAMA

Piotr Łobodziński zrewanżował się za zeszłoroczną porażkę z Christianem Riedlem. Anna Ficner wręcz zdominowała rywalizację kobiet. Po raz kolejny cały dochód z zawodów został przekazany na rzecz SOS Wiosek Dziecięcych w Kraśniku.  

Zanim do rywalizacji przystąpili najlepsi biegacze po schodach na świecie, z klatką schodową biurowca Rondo 1 zmierzyli się strażacy. 61 dwuosobowych zespołów wbiegło na 37. piętro budynku. Najszybsza okazała się drużyna SGSP 1 w składzie: Józef Hiller i Mateusz Drozda.

Rywalizacja elity sportowej rozpoczęła się od biegu eliminacyjnego. Jak podkreślali sami zawodnicy jeszcze przed startem, był on kluczem do odniesienia zwycięstwa. Dobrze wiedzieli o tym polscy faworyci – Piotr Łobodziński, aktualny mistrz świata oraz Anna Ficner, która rok temu właśnie w Rondo 1 zdobyła tytuł mistrzyni Europy. Łobodziński uzyskał czas 3:34 i wyprzedził swojego ubiegłorocznego pogromcę – Christiana Riedla - o blisko 6 sekund. Między nich wdarł się jeszcze Tomas Celko, który stracił do Polaka 4 sekundy.

O ile u mężczyzn można było mówić o wyrównanej walce i oczekiwaniu na emocjonujący finał, o tyle wśród kobiet Anna Ficner zdeklasowała rywalki już w eliminacjach. Na mecie zameldowała się z czasem 4:40 i przed biegiem finałowym miała aż 30 sekund przewagi nad drugą zawodniczką. Sprawa zwycięstwa była praktycznie rozstrzygnięta.

Zgodnie z przewidywaniami, biegi finałowe nie przyniosły większych zmian w czołówce. Łobodziński i Ficner kontrolowali sytuację i na mecie mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Dla obojga z nich był to trzeci triumf w 7-letniej historii zawodów.

Również po raz siódmym w biegu wzięły udział dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych w Kraśniku. Przed Biegiem Na Szczyt Rondo 1 podopieczni Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce odkryli tajemnice, które kryje Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Zwiedzili najwyższe kondygnacje budynku Rondo 1 oraz kibicowali zawodnikom w schodowych zmaganiach. Po raz kolejny dzieci, na własne życzenie, wzięły udział w biegu i pokonały 10 pięter na mecie otrzymując pamiątkowe medale.

W VII Biegu Na Szczyt Rondo 1 wzięło udział łącznie 600 zawodników. Wśród nich znalazły się także gwiazdy: Sylwia Nowak, Edyta Litwiniuk, Grzegorz Łapanowski oraz Jacek Expedyt Domański. Dzięki uczestnikom oraz organizatorom Biegu Na Szczyt Rondo 1 tegoroczna kwota zebrana na rzecz dzieci ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce wyniosła 28 998 złotych. Cała suma zostanie przeznaczona na wyjazdy wakacyjne dzieci.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA