PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polnord nie zagospodaruje Wyspy Spichrzów

  • Autor: PAP
  • 07 lis 2011 08:53

Polnord nie zagospodaruje Wyspy Spichrzów

Polnord nie zagospodaruje jednego z najbardziej atrakcyjnych terenów w polskich miastach, części Wyspy Spichrzów w Gdańsku. Umowa przedwstępna w tej sprawie pomiędzy spółką a władzami Gdańska została podpisana dwa lata temu. W ciągu 3-4 lat na wyspie miały powstać m.in. mieszkania, biurowiec, hotel, lokale usługowe. Realizacja inwestycji miała się rozpocząć w III kwartale 2011 r.

REKLAMA

Ostateczna umowa wspólników dot. powołania spółki celowej i zagospodarowania ok. 2,6 ha w centrum miasta miała być podpisana 15 listopada. W minionym roku, na wniosek Polnordu, termin podpisania ostatecznej umowy był przesuwany trzykrotnie.

W komunikacie przesłanym PAP Prezes Polnordu Bartosz Puzdrowski poinformował: "nie możemy - w świetle dokonanych analiz oraz panującej sytuacji rynkowej - przeprowadzić inwestycji w założonym wcześniej modelu, gdyż byłaby ona nieopłacalna dla akcjonariuszy Polnordu. W tym momencie zakończyliśmy negocjacje i nie podpisujemy umowy inwestycyjnej".

W komunikacie spółka wyjaśnia, że "w momencie ustalania zasad konkursu (ponad 2 lata temu - PAP) na zagospodarowanie Wyspy Spichrzów, nikt nie mógł przewidzieć nadejścia obecnego spowolnienia gospodarczego i jego skali. Warunki zawarte w konkursie, nie przystają niestety do obecnej sytuacji makroekonomicznej i rynku nieruchomości".

"Od kilku miesięcy Polnord prowadził szczegółowe, dodatkowe analizy projektu na Wyspie Spichrzów obejmujące badanie historyczne, hydrogeologiczne oraz analizę opłacalności inwestycji. W ich wyniku spółka zaproponowała zmiany w Umowie z Miastem Gdańsk, tak by projekt mógł być opłacalny i przyniósł korzyści miastu, a zysk Polnordowi jako przyszłym współinwestorom tego przedsięwzięcia" - czytamy w komunikacie.

Wiceprezydent Gdańska ds. gospodarczych Andrzej Bojanowski powiedział dziennikarzom, że "Polnord przedstawił biznesplan inwestycji, który pokazuje, że ona się nie zbilansuje". Uważa, że "w biznesplanie popełniono jednak fundamentalne błędy, być może właśnie po to, żeby on się nie zamknął".

Wyjaśnił, że chodzi m.in. o sposób wyceny działki, którą do spółki wnosi miasto, i na której miałoby stanąć Muzeum Bursztynu.

"Mamy wycenę rzeczoznawcy z października br., który ocenił jej wartość na ok. 3 tys. zł za m kw. Według Polnordu, cena jest trzykrotnie niższa" - powiedziała dziennikarzom Iwona Bierut, dyrektor wydziału polityki gospodarczej w gdańskim Urzędzie Miasta.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA